REKLAMA

Apple Watch Series 9 z nowym procesorem? Plotki mówią o chipie z iPhone'a

Kolejna odsłona Apple Watcha, tym razem Series 9, jest niemal pewna. To kolejny produkt od Apple, który pojawia się raz w roku, ponieważ w przeciwnym wypadku firma straciłaby miliony. Czy w tym roku nowy smartwatch zaskoczy nas czymś nowym? Teoretycznie tak, ale czy faktycznie tego potrzebujemy?

09.05.2023 11.49
Apple Watch Series 9 z nowym procesorem? Plotki mówią o chipie z iPhone'a
REKLAMA

Mam dla was zadanie: wymieńcie trzy nowe funkcje, które zostały wprowadzone w ostatnich dwóch lub trzech generacjach Apple Watcha. Nie, większy ekran się nie liczy. Nie wiecie? Ja też nie wiem, szczerze mówiąc. Jedyną naprawdę dużą nowością, która pojawiła się w ostatnich latach, jest Apple Watch Ultra, który wywołał pewne poruszenie.

Wszystko pięknie, ale co z kolejnymi modelami z podstawowej serii Apple Watch? Nadal będą otrzymywać regularne odświeżenia, jak co roku. Tym razem będzie to...

REKLAMA

Chip A15 w Apple Watch Series 9

Według Marka Gurmana z Bloomberga kolejna odsłona Apple Watcha otrzyma w końcu nowy chip, a nie tylko odświeżoną wersję starszego modelu.

Dla przypomnienia, Apple Watch Series 6, 7 i 8 miały te same chipy w środku. Apple po prostu zmieniło ich nazwy, wprowadzając drobne modyfikacje. Dla osób, które korzystały z Series 6, nie było wielu powodów, aby zmienić go na nowszy model.

apple watch se apple watch series 8 apple watch ultra

Według Gurmana, w roku 2023 Series 9 otrzyma chip oparty na SoC z iPhone'a 13, A15. Nie wiadomo jednak, jakie będą dokładnie różnice pomiędzy nimi.

Co może przynieść nowy A15 w Apple Watch Series 9?

Przede wszystkim lepsze osiągi i dłuższy czas pracy na baterii. To moja osobista lista życzeń. W sercu Apple Watcha niewiele się zmieniło przez ostatnie trzy lata. Series 7 wprowadziła fizyczne powiększenie pojemności baterii, ale poza tym brak większych, zauważalnych zmian.

Może dowiemy się czegoś więcej o Apple Watch Series 9 na WWDC 2023, która rozpocznie się już 5 czerwca. Na pewno wtedy poznamy watchOS 10!

REKLAMA

Przeczytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA