REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Microsoft i Samsung gonią Apple. Odkryli nową funkcję

Wielu z nas śmieje się, że Apple jest cudownym wynalazcą, który do swoich przełomowych odkryć dochodzi kilka lat po konkurencji, ale są jeszcze obszary, w których to konkurencja chwali się nowościami znanymi z urządzeń Apple od lat.

30.10.2022
16:16
Hotspot Wi-Fi w Windows nie działa
REKLAMA

Często zdarza mi się korzystać z laptopa poza domem, biurem, a także innych miejscach, które mają dostępną sieć Wi-Fi. Jednak nadal na mapie kraju znajdują się paskudne miejsca, w których nie ma darmowych połączeń sieciowych, więc wtedy z pomocą przychodzi mobilny hotspot. Jednak jego uruchomienie na telefonie wymaga przejścia przez kilka zakładek menu. W moim obecnym Samsungu S20 FE muszę rozwinąć górną belkę, otworzyć ustawienia, wejść w zakładkę Połączenia, tam znaleźć zakładkę Router Wi-Fi, wejść w nią i dopiero w niej włączyć hotspot. Nie jest to najszybszy sposób, ale za to irytujący.

REKLAMA

Od lat z zazdrością patrzyłem na użytkowników MacBooków, którzy z poziomu komputera mogli włączyć mobilny router na swoim telefonie z jabłkiem. Takie drobne ułatwienia sprawiają, że ekosystem Apple, czy też jak określa go mój redakcyjny kolega Łukasz Kotkowski - złota klatka, jest niezwykle atrakcyjny z punktu widzenia zwykłego użytkownika. Rzeczy po prostu się dzieją i działają. Ale teraz my, windowsiarze będziemy mieć to samo.

Mobilny hostpot włączany z poziomu Windows 11 to wspaniała sprawa

Może nie byli pierwsi, może nie zrobili tego najlepiej, ale jest i to jest najważniejsze. Już nie musimy klikać jak zwierzę w kilka okienek w telefonie. Wystarczy, że posiadamy telefon Samsunga z OneUI w wersji 4.1.1 i wyższej i zainstalowaną na komputerze aplikację Phone Link. Ta aplikacja to sposób Windowsa na integrację z telefonami koreańskiego producenta, za jej pomocą można dzwonić z poziomu systemu operacyjnego, wysyłać wiadomości, przeglądać zdjęcia i filmy z telefonu itd. Pominę milczeniem, że takie rzeczy i wiele innych robi Apple od lat i to bez specjalnej aplikacji.

Żeby korzystać z nowej funkcji wystarczy mieć sparowany telefon z aplikacją Phone Link. Gdy tylko urządzenie znajdzie się w zasięgu laptopa, to mobilny hotspot pojawi się na liście dostępnych połączeń internetowych. Wystarczy kliknąć Połącz i gotowe, mamy łączność ze światem na komputerze bez dotykania telefonu.

 class="wp-image-2527338"
Źródło: Microsoft
REKLAMA

Mobilny hotspot na Windows 11 na razie jest dostępny dla testerów

Ale niedługo każdy (o ile ma odpowiedni telefon Samsunga i Windows 11) będzie mógł poczuć magię znaną z ekosystemu Apple. Już rozumiem jak czuli się ludzie, gdy Apple pokazało w tym roku Always on Display.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA