REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

State of Play: wszystkie zwiastuny nowych gier na PS4, PS5 i PSVR w jednym miejscu

W nocy z 2 na 3 czerwca odbyła się konferencja State of Play, czyli pokaz nowych gier na konsole z rodziny PlayStation, czyli PS4 i PS5 oraz gogle PSVR. Coś dla siebie znajdą tutaj fani horroru za sprawą Resident Evil i The Callisto Protocol oraz abonenci nowego PS Plusa dzięki Stray, a kolejna topowa gra od Sony trafia na PC. Zapraszamy na podsumowanie!

03.06.2022
10:28
State of Play 2022: zwiastuny wszystkich gier na PS i PSVR
REKLAMA

Już w tym miesiącu w krajach Europy, w tym w Polsce, zadebiutuje nowy PS Plus w trzech odsłonach. Sony nie czeka jednak do jego debiutu z zapowiedzią nowych gier i nowości w abonamencie.

REKLAMA

State of Play 2022. Zobacz zwiastuny nowych gier

Podczas konferencji State of Play zorganizowanej w trakcie Days of Play japońska firma zaprezentowała zwiastuny nowych gier, które zmierzają na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz zapowiedziane już gogle PlayStation VR 2. Zebraliśmy wszystkie zwiastuny w jednym miejscu.

Czytaj też:

Stray zmierza do PS Plus Extra i Premium

Stray, czyli mój faworyt do nagrody GOTY 2022 pojawi się na konsolach PS4 i PS5 oraz komputerach osobistych już 19 lipca. W grze będziemy sterować poczynaniami zagubionego kotka, który porusza się po cyberpunkowym mieście. Deweloperzy z Annapurna dogadali się w dodatku z Sony tak, że abonenci PlayStation Plus Extra i Premium będą mogli zagrać w ich nowy tytuł bez dodatkowych opłat.

Spider-Man Remastered i Miles Morales trafią na PC

Sony nie byłoby sobą, gdyby nie przygotowało niespodzianki dla pececiarzy. Kolejną grą od studia należącego do Japończyków, która trafi na komputery osobiste, jest fenomenalny Spider-Man wydany pierwotnie na PS4 cztery lata temu. Gracze na PC otrzymają wersję Remastered z grafiką usprawnioną z myślą o konsoli PS5,a Spider-Man: Miles Morales pojawi się z kolei przed końcem roku.

Resident Evil Village w wersji na gogle PSVR 2

Marzyliście o tym, żeby przyjrzeć się Lady Dumitrescu z naprawdę, naprawdę bliska? Ostatnia odsłona kultowej już serii horrorów, czyli Resident Evil Village, w którym pojawiła się ta potężna matrona, pojawi się w wersji na gogle PSVR 2 do konsoli PlayStation 5. Premiery tego zestawu VR i zarazem gry od Capcomu spodziewamy się jeszcze przed końcem tego roku.

Resident Evil IV dostaje remake

Resident Emil Village w wersji na gogle wirtualnej rzeczywistości to nie jedyna nowość dla fanów tego cyklu. Podczas konferencji State of Play japońska firma zapowiedziała również remake Resident Evil IV z 2005 r. Survival horror od Capcomu pozwoli graczom ponownie (lub po raz pierwszy) wcielić się w Leona S. Kennedy'ego, który ruszy na ratunek córce prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Street Fighter 6 z otwartym światem

Kolejną z produkcji, której poświęcono sporo czasu podczas czerwcowego State of Play jest Street Fighter 6, który trafi na pecety oraz konsole Sony i Microsoftu w przyszłym roku. Otrzymaliśmy fragment gameplayu z nowej bijatyki Capcomu, która zaoferuje graczom możliwość zabawy w otwartym świecie. Wśród grywalnych postaci pojawią się m.in. Chun-Li, Jamie i Kimberly.

The Callisto Protocol, duchowy następca Dead Space

To Resident Evil, ale w kosmosie? To Dead Space?! Nie, to Callisto Protocol, nadchodząca gra od twórców cyklu Dead Space ze Striking Distance Studios i tym samym jego duchowy następca. Zapowiedziany na 2022 r. tytuł powstaje równolegle do remake'u swojego protoplasty, nad którym pracują teraz programiści z EA. Charakterystyczny klimat horroru w kosmosie jest przy tym nie do przeoczenia.

Final Fantasy XVI na gameplayu Dominance

Na pokazie State of Play nie zabrakło nadchodzącej produkcji od Square Enix będącej już szesnastą odsłoną popularnego cyklu. Final Fantasy XVI, które otrzymało właśnie zwiastun zatytułowany Dominancie, pojawi się na konsolach PS5 latem 2023 r. Wygląda na to, że dostaniemy tutaj możliwość walki w czasie rzeczywistym z ogromnymi stworami (w tym zapewne Odinem, Bahamutem i Ifritem).

Tunic trafia na konsole Sony

Jedno z najmilszych zaskoczeń w branży gamingowych ostatnich miesięcy zmierza na konsole z rodziny PlayStation. Tunic, który wcześniej trafił do Game Passa, będzie dostępny w wersji na PS4 i PS5 już 27 września 2022 r. Gra to przygodówka czerpiąca garściami z pierwszych 8- i 16-bitowych odsłon serii The Legends of Zelda z człekokształtnym lisem w roli głównej.

Season: A Letter To The Future i poszukiwanie własnego "ja"

Kolejną z produkcji na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 pokazaną podczas State of Play jest Season: A Letter To The Future. Gra z bardzo malowniczą grafiką opowiada o młodej kobiecie o imieniu Estelle, która opuszcza rodzinne miasteczko w poszukiwaniu swojej tożsamości. Gra polega na eksploracji świata, poznawaniu ludzi oraz nagrywaniu kamerą tego, co wydaje się ciekawe.

Eternights, czyli wirtualne randkowanie ze szczyptą akcji

W tej produkcji graczom będzie skakać ciśnienie, ale w przeciwieństwie do klasycznych randkowych symulatorów nie tylko za sprawą dialogów. Eternights na PS4 i PS5 łączy romans z wartką akcją w post-apokaliptycznym świecie. Zwiastun zachęca, by w przerwie od poszukiwania prawdziwej miłości zdobywać przydane łupy, zwiedzać lochy i ratować świat.

Rollerdrome dla fanów rolek i strzelania

Gracze, którzy chcieliby przenieść się do świata w przyszłości, w którym głównym zajęciem ludzi jest strzelanie do siebie podczas jazdy na rolkach, mają powody do zadowolenia. Rollerdrome pozwoli już 16 sierpnia odblokowywać nowe bronie wraz z postępami w rozgrywce oraz zdobywać amunicję poprzez robienie trików. Bardzo istotne podczas pojedynków będą uniki i wytrącanie wroga z równowagi.

Horizon Zero Dawn ze spin-offem w VR

Doczekaliśmy się wreszcie prezentacji spin-offa cyklu zapoczątkowanego przez Horizon Zero Dawn, który będzie rozgrywany w wirtualnej rzeczywistości. Horizon Call of the Mountain, bo o nim mowa pozwoli nam wcielić się w Ryasa, byłego Carja Cienia. Oprócz tego Sony ogłosiło, że w Horizon Forbidden West gracze będą mogli wraz z Aloy wyruszyć na szlak od nowa w ramach trybu Nowa Gra+.

No Man's Sky również trafi na PSVR 2

Gracze postawili krzyżyk na tej produkcji Hello Games z 2016 r., a tutaj okazuje się, że lata mijają, a gra nadal jest rozwijana. No Man's Sky, które pojawiło się już na pierwszą wersję zestawu PSVR, doczeka się nowej edycji na zapowiedziane już gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR 2.

The Walking Dead: Saints & Sinners 2 w VR

REKLAMA

Stęskniliście się za Żywymi Trupami i nie macie jeszcze dość zombie? Oby, bo kolejną z gier zaprezentowanych podczas ostatniego State of Play jest 2. rozdział The Walking Dead: Saints & Sinners. Również i w tę produkcję bazującą na serialu AMC zagramy na goglach PlayStation VR 2.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA