REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

NFT Legii Warszawa na sprzedaż. Będzie można kupić sobie piłkarza

Warszawski klub sportowy zamierza skorzystać z rosnącej popularności NFT. Kibice będą mogli kupić jeden z jedenastu unikalnych tokenów. Każdy z nich reprezentować będzie zasłużonego piłkarza.

21.07.2021
12:29
legia nft kolekcja
REKLAMA

Co to jest NFT? Szerszy materiał na temat nowej technologii opracował ostatnio Marcin – gorąco zachęcam do lektury. W dużym skrócie: to mechanizm zapewniający unikatowość cyfrowego dzieła. To swoisty niepodrabialny certyfikat autentyczności, dzięki któremu można odróżnić oryginał cyfrowego dzieła od jego kopii.

REKLAMA

Z technologii NFT skorzystało już wielu internetowych twórców. Najbardziej zwariowane i nietypowe przypadki, to chociażby:

A teraz zrobi to Legia Warszawa.

Legia Warszawa – tokeny NFT. Wszystko co wiemy.

Kolekcja NFT Legii Warszawa została stworzona z okazji świętowania tytułu Mistrza Polski w sezonie 2020/2021. Tokeny są dedykowane jedenastu zawodnikom stołecznego klubu, którzy mieli kluczowy wpływ na jego zdobycie. Każdy z tokenów reprezentowany jest przez treść wideo z najważniejszymi i najbardziej emocjonującymi momentami sezonu.

REKLAMA

Zasady wydania NFT Legii Warszawa mają zostać podane wkrótce. - Nasza współpraca z Socios.com zaangażowała bardzo dużo osób, które wcześniej w ogóle nie interesowały się tematem tokenów, mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. NFT nie tylko ma wartość kolekcjonerską, ale biorąc pod uwagę, że transakcje tokenów różnych na rynkach kryptowalut sięgają milionów dolarów, może być to bardzo interesująca forma inwestycji – jak twierdzi  Paweł Kokosza, dyrektor komercyjny Legii Warszawa. Biorąc pod uwagę niezwykłą popularność tokenów NFT, te wydane przez Legię z pewnością znajdą chętnych nabywców.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA