REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 11 nie ma Skype’a. Ma go zastąpić Microsoft Teams

Skype był z nami od 18 lat, ale zabrakło go w Windowsie 11. Jest duża szansa, że to nie przypadek, ale celowe działanie. Skype’a może zastąpić Microsoft Teams.

23.06.2021
12:37
windows 11 wyciek
REKLAMA

Windows 11 pojawił się jako wyciek, co pokrzyżowało plany Microsoftowi. Duża konferencja Microsoftu odbędzie się jutro i to zapewne dopiero wtedy poznamy pierwsze oficjalne informacje na temat przyszłości Windowsa, ale już teraz dziennikarze i fani odkrywają kolejne ciekawostki, bazując na przecieku.

REKLAMA

Windowsa 11 w testowej, nieoficjalnej wersji, testuje u nas Maciek Gajewski. Zmian jest naprawdę wiele, ale codziennie dochodzą nowe ciekawostki. Tym razem jedna z nich dotyczy Skype’a, czyli programu, który dotychczas był preinstalowany na Windowsie.

Windows 11 bez Skype’a. Jest duża szansa, że to nie przypadek.

 class="wp-image-1750248"
Windows 11

W testowej, niepełnej wersji Windowsa 11 zabrakło aplikacji Skype. To zaskakujące posunięcie, bo do tej pory Microsoft dostarczał ją wraz z systemem. Możliwe są dwa scenariusze.

Skype’a mogło zabraknąć w tej konkretnej, testowej wersji systemu. Mamy bowiem do czynienia z niepełnym produktem. Windows 11, który wyciekł do sieci, nie ma kilku innych zapowiedzianych aplikacji, w tym nowego klienta poczty o tymczasowej nazwie Monarch.

Jest jednak druga możliwość, którą wielu komentatorów uznaje za bardzo prawdopodobną. Skype może odejść na zasłużoną emeryturę, a zastąpi go wielki hit Microsoftu, czyli aplikacja Teams. Microsoft Teams w czasie pandemii wyrósł na jeden z najważniejszych programów do komunikacji w zespołach.

Co więcej, nieoficjalny build Windowsa wskazuje na głęboką integrację Windowsa 11 w Microsoft Teams. To nowość, której nie było w czasach Windowsa 10.

Skype nie zostanie uśmiercony, ale prawdopodobnie oglądamy początek jego zejścia na boczny tor.

REKLAMA

W sklepie Mirosoft Store na Windowsie 11 nadal można pobrać i zainstalować Skype’a, więc program nie zostanie wygaszony z dnia na dzień. Nieobecność w Windowsie 11 może jednak zwiastować początek cichego wygaszania Skype’a na rzecz bardziej obiecującego Microsoft Teams.

Na razie Microsoft nie komentuje całej sprawy, a być może o konkretach dowiemy się już jutro, na konferencji poświęconej Windowsowi 11.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA