REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tyle było śmiechu z Apple’a, a tymczasem... sztandarowy Xiaomi bez ładowarki w zestawie

Xiaomi Mi 11, tak jak najnowszy iPhone i przyszły sztandarowy Samsung Galaxy, nie będzie sprzedawany z ładowarką. To sposób na redukcję produkcji elektrośmieci lub, jak kto woli, duża oszczędność finansowa dla producenta.

27.12.2020
16:45
mi 11 bez ładowarki
REKLAMA

Apple wprowadził niemałe zamieszanie ogłaszając, że iPhone 12 będzie sprzedawany bez ładowarki. Firma tłumaczy to chęcią redukcji produkcji elektrośmieci zauważając, że większość klientów ma już przewody ładujące w domu. Niektórzy jednak sugerują, że to tylko wymówka celem uproszczenia procesu technologicznego i chęć oszczędności finansowych.

REKLAMA

Wygląda jednak na to, że inni producenci pójdą w ślady trendsettera. Według nieoficjalnych informacji ładowarki mają również zniknąć z pudełek z Galaxy S21. Do podobnej decyzji dojrzał kolejny producent – Xiaomi. A wieści potwierdza już oficjalnymi kanałami.

Xiaomi Mi 11 bez ładowarki w zestawie.

Prezes Lei Jun argumentuje swoją decyzję tak samo jak Apple. A więc że jego firma chce dbać o środowisko i że za sprawą nowego, lżejszego opakowania bez ładowarki, za sprawą Mi 11 nasza planeta będzie nieco mniej zaśmiecona. Niestety prezes nie był łaskaw się odnieść do komunikacji marketingowej sprzed kilku tygodni, w której producent żartował sobie z konkurencji i jej nowego podejścia do ładowarek.

REKLAMA

Potwierdził za to kilka plotek krążących o nowym modelu. Mi 11 będzie wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz AMOLED chroniony szkłem Gorilla Glass Victus, głośniki od Harmana Kardona i procesor Snapdragon 888. Cena i dalsze szczegóły, niestety, nie są jeszcze oficjalnie znane.

Podobał się tekst? Polub go lub udostępnij na Facebooku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA