REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Sieć InPostu coraz gęstsza. Postawiono 10-tysięczny Paczkomat

Usługa Paczkomatów InPostu jest zdecydowanym rynkowym hitem. Sieć, co cieszy, cały czas się rozwija. Od wczoraj liczba Paczkomatów wyrażana jest już pięciocyfrowo.

07.12.2020
15:33
inpost-paczkomaty-kurier-poczta
REKLAMA

Im więcej Paczkomatów, tym lepiej. To przecież oznacza, że będziemy mogli tanio i wygodnie nadawać i odbierać przesyłki pod większą liczbą adresów. Na szczęście dla ceniących sobie Paczkomaty, ich klientów wyraźnie przybywa. Co z kolei wyraźnie przekłada się na inwestycje InPostu.

REKLAMA

Jak czytamy na Wiadomoscihandlowe.pl, InPost wczoraj świętował uruchomienie dziesięciotysięcznego Paczkomatu w kraju. Ten będzie działał we Wrocławiu. Ma niecałe 200 skrytek. W całym mieście funkcjonuje w sumie 239 Paczkomatów.

10 tys. Paczkomatów w Polsce

REKLAMA

Liczba Paczkomatów wzrosła w ciągu ostatniego roku o ponad 4 tys. urządzeń. InPost przyznaje jednak uczciwie, że w okresie świątecznym spodziewa się problemów z realizacją usług. Popyt na usługę będzie ogromny – podobnie i jak na konkurencję – a to oznacza, że może on przekroczyć podaż w formie praktycznej przepustowości Paczkomatów.

Liczba Paczkomatów już dwukrotnie przekroczyła liczbę placówek Poczty Polskiej. InPost wprowadza też bardzo wygodną nowość, jaką jest brak konieczności drukowania i naklejania etykiet na paczki – wystarczy telefon i aplikacja. Wygląda też na to, że Paczkomaty będą kluczowym partnerem Amazonu w kwestii dostaw do Polski. Od niedawna funkcjonuje też usługa weekendowego nadawania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA