REKLAMA

Android z głębszą integracją z Windowsem i macOS-em. Chodzi o wysyłanie plików

Google Nearby Share ma być funkcją Androida bardzo podobną do apple’owskiego AirDropa. Na szczęście nie będzie ograniczona tylko do systemów operacyjnych Google’a – ma być zgodny z niemal wszystkim.

20.06.2020 09.24
samsung galaxy z flip - recenzja
REKLAMA

O Google Nearby Share (wcześniej Fast Share) słyszymy plotki już od długiego czasu. Zunifikowany androidowi mechanizm do łatwego udostępniania plików i bardzo mocno inspirowany rozwiązaniem Apple AirDrop ma zapewnić użytkownikom Androida możliwość łatwej wymiany plików między dowolnymi wzajemnie autoryzowanymi urządzeniami.

REKLAMA

Sam mechanizm nie jest do końca nowy w świecie Androida. Producenci tacy, jak Oppo, OnePlus, Realme, Samsung czy Xiaomi od długiego czasu stosują własne, podobne rozwiązania w przerobionych przez siebie wersjach systemu Google’a. Ich wzajemna zgodność jest jednak ograniczona, że o obsłusze innych systemów nie wspomnę.

No właśnie, innych systemów. Google Nearby Share ma być zgodny z systemami Windows, macOS, Chrome OS i Linux.

REKLAMA

Jest tylko jeden haczyk: by systemy te obsłużyły mechanizm Google Nearby Share, muszą mieć zainstalowaną przeglądarkę Chrome. Niestety Google nie zamierza współpracować z Apple’em, Microsoftem czy firmami odpowiedzialnymi za poszczególne dystrybucje Linuxa, by zaimplementować omawianą funkcję na poziomie systemowym. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że i tak niemal wszyscy z Chrome’a korzystają, nie powinna być to szczególna niedogodność.

Google Nearby Share ma się pojawić na wszystkich serwisowanych wersjach Androida za pośrednictwem modułu Usług Play. Nie jest jednak jasne kiedy dokładnie to nastąpi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA