1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Rząd odmraża galerie handlowe. Wreszcie kupicie elektronikę, o której nie pomyśleliście przed epidemią

Lokowanie produktu

Nie wiem jak wy, ale osobiście uważam, że pewne produkty przed kupnem trzeba najpierw obejrzeć na własne oczy, dotknąć, kliknąć i tak dalej. Mimo szczerych chęci i jeszcze bardziej szczerego lenistwa nie potrafiłbym na przykład kupić ubrań na odległość. To samo tyczy się sprzętu elektronicznego.

04.05.2020
13:01
Rząd odmraża galerie handlowe. Wreszcie kupicie elektronikę, o której nie pomyśleliście przed epidemią

Nie będę ukrywał - cieszę się, że rząd zezwolił sklepom stacjonarnym na wznowienie handlu od 4 maja. MediaMarkt już zapowiedział, że w poniedziałek złaknieni gadżetów klienci mogą przybywać z koszykami i polować na promocje.

A będzie na co, bo część Polaków epidemia z jednej strony przymusowo wypchnęła do pracy zdalnej, z drugiej zaś – zostawiła nas kompletnie nieprzygotowanych (pod kątem technologicznym) do zamiany salonu w biuro.

Jak zaskoczyła mnie praca w domu

Redakcja Spider's Web pracuje w ten sposób od zawsze, ja sam od przeszło roku. Pamiętam jednak, że początki bywały trudne. Szybko zorientowałem się, że mały 13-calowy ekran mojego laptopa może wystarczać do surfowania po internecie po godzinach pracy, ale do samej pracy niezbyt się już nadaje. Trzeba było rozejrzeć się za większym monitorem.

 class="wp-image-1139308"

Chwilę później problemem okazał się brak drukarki. Niby mamy XXI w., ale niektóre rzeczy potrzebuję mieć po prostu wydrukowane na papierze. W biurze nie stanowiło to problemu, bo skanery i drukarki miałem pod ręką. Po przejściu na pracę zdalną szybko zauważyłem, że (wbrew temu, co mi się wydawało), po ryzę papieru sięgam częściej niż raz w miesiącu i że drukarka pod ręką jest mi niezbędna, jeżeli nie chce marnować czasu, biegając po kserach i życzliwych sąsiadach.

Tego typy większych i mniejszych problemów związanych ze zmianą miejsca pracy mógłbym wymienić całkiem sporo. W elektronikę do pracy zdalnej zaopatrywałem się jeszcze w drugim miesiącu po zmianie redakcji. Teraz takiej szansy już bym nie dostał. Koronawirus zaatakował nas nagle i niespodziewanie, uderzając praktycznie we wszystkie aspekty naszego życia. Zamknięcie sklepów nastąpiło jeszcze zanim zdążyliśmy otrząsnąć się po szoku związanym w pojawieniem się Covid-19 w naszym kraju.

MediaMarkt potwierdza zresztą te obserwacje. Sieć podaje, że w ostatnich tygodniach obserwuje zwiększone zapotrzebowanie głównie na produkty niezbędne do nauki i pracy w domu jak laptopy, drukarki, monitory i sprzęt do wideokonferencji - kamerki, zestawy słuchawkowe oraz inne akcesoria.

Co ciekawe, sprzedawcy odnotowali też wzmożone zainteresowanie małymi urządzeniami AGD, np. ekspresami do kawy. Z drugiej strony trudno się temu dziwić. Kawiarnie są pozamykane, a kawy w biurze na razie się nie napijemy. Nie zostaje nam więc nic innego, jak zaopatrzyć się w ten czarny, energetyczny napój na własną rękę.

Na wysokim poziomie utrzymuje się też sprzedaż gier, sprzętu gamingowego i telewizorów o rozmiarach 65 i 43 cali. I mimo dobrej pogody raczej się to nie zmieni. Rządzący cały czas zalecają pozostanie w domu i nie opuszczanie go bez życiowej potrzeby. Można się więc spodziewać, że resztę wiosny (i być może lata) spędzimy zastanawiając się nad urozmaiceniem wieczorów bez konieczności wychodzenia na miasto.

 class="wp-image-1139311"

Bezpieczne zakupy w sklepach MediaMarkt

Powstaje oczywiście pytanie, czy wybranie się do sklepu stacjonarnego jest na pewno dobrym pomysłem. Z taką wycieczką wiąże się oczywiście pewne ryzyko, podobne jak z każdym wyjściem z mieszkania.

Sklepy przygotowywały się od wielu dni do nowych wymogów sanitarnych. Podobnych do tych, które wcześniej przyjąć musiały sklepy spożywcze.

W sklepach MediaMarkt pojawiły się w związku z tym plakaty informujące o ograniczenia liczby klientów w sklepie, obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz przestrzeganiu zasad higieny.. Przy wejściach znajdziemy są dozowniki z płynem do mycia rąk, a przy kasach, punktach obsługi e-commerce, serwisie i punkcie obsługi klienta zostały zamontowane ekrany ochronne. Na podłogach zobaczymy naklejki przypominające o konieczności zachowania odstępu, a obsługiwać nas będą pracownicy wyposażeni w maseczki lub przyłbice ochronne, którzy nie podejdą do nas bliżej niż na 2 metry.

Czy to wystarczy? Nie chciałbym nikogo namawiać na siłę. Jeżeli nie zdecydujecie się na wyjście z domu, istnieją również inne opcje zamówienia potrzebnego sprzętu. Pełna oferta elektroniki użytkowej dostępna jest również w sklepie internetowym mediamarkt.pl. Zamówienie możecie też złożyć poprzez infolinię, czynną siedem dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 21.00 z dostawą do domu. W wielu miastach MediaMarkt oferuje dostawę tego samego dnia.

Produkty zamówione online możecie też odbierać w sklepie stacjonarnym lub innym punkcie odbioru – do wyboru macie paczkomaty, sklepy Żabka, stacje Orlen, kioski Ruchu czy placówki Poczty Polskiej. W Warszawie przy Ostrobramskiej 79 działa też punkt odbioru osobistego drive-thru. Możecie skorzystać z niego od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00.

* Materiał powstał we współpracy z MediaMarkt

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze