REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Escobara przekręt trzeci. Tym razem próbują wcisnąć nam poserwisowego iPhone’a

Pamiętacie Escobar Fold i Escobar Fold 2? Brat słynnego barona narkotykowego próbował naciągnąć świat na rzekomo supertanie elastyczne telefony. Trzecie ze sprzedawanych urządzeń jest jeszcze tańsze. Może tym razem trafi do klientów.

30.05.2020
10:15
escobar iphone 11 pro
REKLAMA
186 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Postać Pabla Escobara zapewne zna większość z nas. Jeżeli nie z lekcji nowoczesnej historii, to może chociaż za sprawą świetnego serialu Narcos. Pan Escobar to prawdziwa legenda wśród bandziorów, uważany jest za najpotężniejszego i najbogatszego barona narkotykowego w historii branży. Brat zastrzelonego bandyty i jego księgowy jest nieco mniej cwany.

Nieco ponad rok temu Roberto Escobar zaprezentował światu swoją firmę – ot, Escobar – i jej pierwszy telefon o nazwie Fold 1. Pozłacany smartfon z elastycznym wyświetlaczem, promowany w towarzystwie półnagich kobiet, przyciągał uwagę nie tylko możliwościami, ale też i ceną. Sprzedawany był za 350 dol., podczas gdy jego bezpośrednia konkurencja oferowała podobne produkty za 1,5 tys. dol. Gdzie tkwił przekręt?

Fold 1 okazał się oklejonym złotą folią aluminiową chińskim Royole Flexpai i… nigdy nie trafił do większości klientów, którzy zdecydowali się zaryzykować i wydać na niego pieniądze. Escobar wyraźnie zachęcony bezkarnością wprowadził na rynek telefon Fold 2 – tym razem był to oklejony folią Galaxy Fold – również nie kłopocząc się dostarczaniem go do klientów. Czas na podejście numer trzy.

Escobar iPhone 11 Pro. Poserwisowy iPhone, oklejony folią, za jedyne 500 dol. Prawdopodobnie i tak ci go nie wyślą.

Najświeższy przekręt Escobara to – o czym tym razem uczciwie informuje – poserwisowy, odnowiony iPhone 11 Pro 256 GB. Telefon jest pokryty bardzo cienką warstwą materiału, która faktycznie przypomina złoto - choć jest go na tyle mało, że może być mowy o wartości biżuteryjnej. Ma też wygrawerowane logo firmy Escobar, dostarczany jest w drewnianym pudełku, w którym również znajdziemy ładowarkę i słuchawki.

REKLAMA

-W ten sposób walczę z Apple’em. Sprzedaję ich telefony taniej, moje są pozłacane i promowane przez ładne dziewczęta. Apple nigdy nie zrobi czegoś takiego – czytamy w informacji prasowej od Escobara. Właściciel firmy przypomina też, że wytoczył proces Apple’owi, domagając się 2,6 mld dol. odszkodowania. Nie jestem pewien za co.

Cóż, nie mi oceniać gust i smak potencjalnych nabywców tego urządzenia – zwłaszcza że kicz potrafi być trendy. Jestem jednak niemal stuprocentowo przekonany, że Escobar iPhone 11 Pro, podobnie jak Escobar Fold 1 i Escobar Fold 2, nigdy nie trafią do ludzi, którzy wydali na nie pieniądze. Ostrzegamy przed tą firmą – to zwykły przekręt. Choć, na swój pokręcony sposób, jestem nią ciut zafascynowany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA