Sprzęt  / News

Ikea i Sonos prezentują dwa nowe głośniki. Jeden może być półką, drugi jest... lampą

157 interakcji
dołącz do dyskusji

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ikea i Sonos zaprezentowały dziś nową serię głośników - Symfonisk. W ofercie początkowo znajdą się dwa nietypowe modele - półka i lampa.

Tańszą z nowości będzie Symfonisk w wydaniu półkowym. Jego cena ma wynosić 99 dol. (w Europie zapewne 99 euro), czyli zauważalnie mniej, niż kosztuje np. Sonos One. Z wyglądu przypomina najzwyklejszy w świecie głośnik i tak też można go instalować - przykładowo ustawiając na już istniejącej półce czy szafce.

Można też jednak zamontować go do ściany, zmieniając go tym samym chociażby w szafkę/półkę nocną. Trzeba tylko pamiętać, żeby zbytnio go nie obciążać - maksymalny udźwig takiej półki to 1,5 kg - w sam raz na telefon, ładowarkę i np. książkę.

Głośnik można też montować z wykorzystaniem haczyków do systemów szyn w kuchni.

Ikea Symfonisk - lampa z głośnikiem

Drugim, znacząco droższym produktem z nowej serii, jest... lampa stołowa, wyceniona na 179 dol. (lub 179 euro). W tym przypadku opcji montażowych nie ma zbyt wiele do wyboru - głośnikolampę możemy postawić w wybranym miejscu i tyle.

W przypadku obu głośników do wyboru będą dwie wersje kolorystyczne - czarna oraz szara.

Ikea Symfonisk - co potrafi?

Właściwie dokładnie to, co potrafią zwykłe głośniki produkowane przez firmę Sonos. Łączą się z naszą domową siecią WiFi i możemy je kontrolować z wykorzystaniem standardowej aplikacji Sonosa. Ewentualnie możemy też skorzystać ze Spotify Connect lub AirPlay 2.

Możliwe też będzie łączenie nowych głośników z Ikei z już obecnymi w naszym domu głośnikami Sonosa, z uwzględnieniem m.in. opcji łączenia poszczególnych głośników w pary.

Niestety na głośniki Symfonisk będzie trzeba trochę poczekać. Do sklepów trafią najwcześniej w sierpniu tego roku. Oby tym razem nie było problemów technicznych, podobnych do tych, które chwilowo zatrzymały premierę rolet Ikei obsługujących HomeKit...

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst