REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Apple łata karygodny błąd i zapowiada powrót grupowych rozmów przez FaceTime

Apple był zmuszony wyłączyć grupowe rozmowy w aplikacji FaceTime po stronie serwera ze względu na karygodny błąd. Firma szykuje jednak aktualizację, która przywróci tę funkcję.

01.02.2019
19:32
facetime rozmowy grupowe aktualizacja
REKLAMA
REKLAMA

FaceTime to aplikacja do prowadzenia rozmów wideo, z której mogą skorzystać posiadacze urządzeń marki Apple, w tym telefonów iPhone, tabletów iPad i komputerów Mac. Wraz z iOS 12.1 dodana została obsługa grupowych połączeń tego typu. Jej twórcy popełnili jednak ogromny błąd.

Dziura w FaceTime pozwalała podsłuchiwać użytkowników iPhone’ów.

W wyniku błędu można było podsłuchać odbiorcę rozmowy podczas wykonywania połączenia, poprzez dodanie samego siebie do rozmowy grupowej. FaceTime wtedy głupiał i zaczynał przekazywać dźwięk z urządzenia zanim połączenie zostało odebrane. Sprawa wyszła na jaw na początku tego tygodnia.

Przed podsłuchaniem nie można było bronić się inaczej niż poprzez całkowite wyłączenie funkcji FaceTime Apple zareagował bardzo szybko i wyłączył opcję rozmów grupowych po stronie serwera. Dzięki temu użytkownicy nie są już narażeni na to, że ktoś obcy ich podsłucha.

Grupowe rozmowy w aplikacji FaceTime wrócą już w przyszłym tygodniu.

Problem został już naprawiony, a za kilka dni Apple opublikuje poprawkę systemu iOS, która ponownie umożliwi rozmowy grupowe . Firma przeprosiła swoich klientów za ten błąd i zapowiedziała wyeliminowanie go na wszystkich urządzeniach będących obecnie w użyciu, które nadal otrzymują aktualizacje.

REKLAMA

Nie trzeba będzie na to nawet zbyt długo czekać. Za kilka dni po aktualizacji systemu do wersji oznaczonej najpewniej jako iOS 12.1.4 korzystanie z konferencji wideo prowadzonych przez wiele osób jednocześnie w ramach FaceTime będzie wreszcie bezpieczne.

Jeśli komuś zależy na tej funkcji, aktualizację będzie musiał wykonać. Firmie nie udało się naprawić tego błędu zdalnie na poprzedniej wersji systemu. W systemie iOS w wersji od 12.1 d 12.1.3 rozmowy grupowe w ramach FaceTime będą bowiem nadal zablokowane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA