1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Żal nie zagrać w Assassin's Creed Chronicles: China, skoro Ubisoft rozdaje grę za darmo

assassins creed chronicles china za darmo uplay ubisoft 3
400 interakcji
dołącz do dyskusji

Ubisoft zrobił graczom niespodziankę. Assassin’s Creed Chronicles: China można pobrać za darmo. Trzeba się jednak pospieszyć.

Assassin’s Creed to jedna z najważniejszych serii w portfolio Ubisoftu. Do tej pory zwykle co roku do sprzedaży trafiały kolejne części cyklu opowiadającego o odwiecznym konflikcie pomiędzy tytułowymi zabójcami, a zakonem Templariuszy chowających się współcześnie za fasadą korporacji Abstergo.

Twórcy rozwinęli serię gier w całe uniwersum Assassin’s Creed.

Obie grupy wykorzystują technologię Animus do badania wspomnień zmarłych w poszukiwaniu artefaktów związanych z rasą prekursorów, która władała Ziemią zanim pojawili się na niej ludzie. To wdzięczny materiał na liczne opowieści osadzone nie tylko we współczesności, ale również w innych erach.

Pojawiły się już liczne książki i komiksy, wzbogacające ten fikcyjny świat. Nakręcono nawet kinową adaptację z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. W dodatku oprócz gier z głównego nurtu powstały liczne spin-offy, zarówno na urządzenia mobilne, jak i platformy stacjonarne.

assassins creed chronicles china za darmo uplay ubisoft 2

Jedną z serii spin-offów jest nieco zapomniane Assassin’s Creed Chronicles.

To urocze platformówki 2.5D, w których postać kierowana przez gracza porusza się w jednej osi od lewej do prawej strony mapy. Pierwszą częścią cyklu jest Assassin’s Creed Chronicles: China. Grę można do 5 lutego pobrać za darmo na komputery osobiste po dodaniu jej do swojej biblioteki na platformie Uplay.

Zadaniem gracza w Assassin’s Creed Chronicles: China jest skradanie się i pokonywanie wrogów w walce wręcz - podobnie jak w głównych częściach cyklu. Główną postacią jest chińska asasynka szkolona przez samego Ezio Auditore. Poziomy są zróżnicowane, a zagadki wymuszają uruchomienie szarych komórek.

Ich rozwiązanie sprawia w dodatku sporo satysfakcji, a cele można osiągnąć na kilka sposobów. Pomiędzy poszczególnymi misjami pojawiają się klimatyczne filmiki przerywnikowe składające się z kilku plansz. Gra nie jest przesadnie długa i da się ją przejść w kilka godzin.

assassins creed chronicles china za darmo uplay ubisoft 1

A ponieważ teraz za Assassin’s Creed Chronicles: China nie trzeba płacić, to do jej pobrania gorąco zachęcam.

Jestem przekonany, że tytuł spodoba się zarówno fanom uniwersum, jak i miłośnikom platformówek. Ostrzegam tylko, że jeśli się wciągnięcie, to może się to skończyć wydatkiem. Assassin’s Creed Chronicles: China jest darmowe, ale za kolejne dwie części cyklu trzeba jednak zapłacić.

Ostrzegam jednak, że tak jak Assassin’s Creed Chronicles: India to również bardzo udana gra, tak Assassin’s Creed Chronicles: Russia okazało się sporym rozczarowaniem, bo pod wieloma względami odróżnia się od dwóch pierwszych odsłon cyklu spin-offów serii Assassin’s Creed od Ubisoftu.