1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Trzy dni grania, konkursów i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy na PGA 2018

Patronat medialny

PGA 2018 już w ten piątek! Co powinniśmy wiedzieć?

10.10.2018
14:20
PGA 2018

Coroczne targi w Poznaniu są już tradycją. Setki, dziesiątki, a nawet tysiące i dziesiątki tysięcy ludzi przybywają do stolicy Wielkopolski na trzy niezapomniane dni. Co w tym roku przygotowali dla nas organizatorzy?

PGA 2018 - dlaczego warto?

W tym roku organizatorzy zapowiadają, iż na fanów czekać będzie blisko 1100 stanowisk, zaczynając od stref FreeToPlay, VR, sklepów stacjonarnych, a kończąc na spotkaniach z youtuberami, streamerami, czy nawet e-sportowcami. Dodatkowo odwiedzający targi będą mieli możliwość obejrzenia ESL Mistrzostw Polski, zarówno w CS:GO, jak i w League of Legends.

W czasie trwania targów, odbędzie się również wydarzenie znane jako Stars4FANS. Co to tak właściwie jest i na czym polega? Dziesiątki znanych youtuberów z branży gier oraz najwięksi polscy wydawcy gier zawitają do Poznania, aby umożliwić swoim fanom udział w konkursach, podjęcie rozmowy, czy zwykłe spotkanie.

Dodatkowo wystąpią setki cosplayerów i cosplayerek, którzy będą rywalizować między sobą o miano najlepszego. Będzie to bardzo ciekawa rywalizacja, ponieważ polska scena cosplay stoi na bardzo wysokim poziomie. Znajdzie się również coś dla koneserów, ponieważ dostępne będą Strefy Gier Retro oraz Niezależnych Twórców Gier.

Odbędą się również konferencje, a także warsztaty dla game developerów. Ciekawym rozwiązaniem dla młodych i utalentowanych osób może się okazać również stanowisko nazwane przez organizatora jako „Strefa Kariery”. Będzie ono przeznaczone dla osób, które mają pojęcie o tym, jak tworzyć gry, chcą wiązać z tym swoją przyszłość, rozwijać się i poznawać ciekawych ludzi z tej branży.

Dodatkowo odwiedzający będą mieli wiele szans, aby wziąć udział w setkach konkursów, w których do wygrania będzie wiele ciekawych nagród.

Wszystko to rozmieszczone będzie w dziesięciu pawilonach, na blisko 46 tys. metrów kwadratowych. Poznańskie targi co roku przyciągają wielu fanów, którzy przez czas trwania eventu poznają nowych ludzi, spędzają w świetny sposób swój wolny czas, a dodatkowo zyskują coś, czego nikt im nie odbierze, czyli wspomnienia. Dlatego też, tak wiele osób wraca co roku do Poznania na te trzy dni.

Zapraszamy również w tym roku. Do zobaczenia!

Patronat medialny
Najnowsze