REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mundial 2018 - gdzie oglądać transmisje w telewizji i w Internecie?

Mundial, Mundial, Mundial! - zebrało mi się na parafrazowanie piosenki Maryli Rodowicz. Doczekaliśmy się. Mundial w Rosji rusza, a my z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz naszych orłów. Czekają nas mecze najlepszych drużyn z całego świata. Gdzie oglądać Mundial w telewizji i w Internecie?

14.06.2018
12:32
gdzie oglądać mundial
REKLAMA
REKLAMA

To już prawie 90 lat, odkąd kibice całego świata zbierają się, aby obserwować udział swoich drużyn w walce o najważniejszy puchar piłki nożnej. Kiedyś było z tym więcej problemów, dziś już nikt o nich nie pamięta.

By obejrzeć mecz, trzeba było pojawić się na trybunach i tu warto wspomnieć stadion Maracana i jego gumowe właściwości. W 1950 roku dwuipółkrotnie przekroczono jego pojemność, aby zmieścić rekordową ilość widzów - 173 850 osób. To cud, że nie skończyło się tragedią.

mundial na zywo class="wp-image-752362"

Dzisiaj mamy kilka innych opcji

I chociaż piłkę nożną nadal najprzyjemniej ogląda się na żywo, to globalna sieć dała nam szanse, których w latach 50. nie było - możliwość cieszenia się naprawdę świetnym obrazem i doskonałym dźwiękiem bez konieczności wyruszania w podróż życia.

Mundial 2018 będziemy mogli zobaczyć zarówno w telewizji, jak i w Internecie. 32 reprezentacje narodowe i 64 mecze na 12 stadionach. Będzie co oglądać, tym bardziej, że Polska nie występuje w turnieju w roli sieroty. Jeżeli podopieczni Adama Nawałki utrzymają formę z eliminacji, które poszły nam naprawdę świetnie, możemy z nadzieją patrzeć na udział biało-czerwonych w turnieju.

Duże nadzieje (jak zawsze zresztą) wiążemy z Robertem Lewandowskim, który od dłuższego czasu jest w doskonałej formie. Pytanie tylko, czy najlepszy polski piłkarz pokaże swoją klasę na Mundialu. Marzy mi się, by Lewy powtórzył spektakularny wyczyn reprezentanta Francji Justa Fontaina, który 60 lat temu strzelił w 6 meczach 13 goli i do dziś jego rekord nie został pobity.

Czy to marzenie głupca? Raczej tak, ale z pewnością po rekord będą sięgali Cristiano Ronaldo i Leo Messi. O polskiej kadrze i innych niuansach Mundialu można byłoby pisać jeszcze długo, ale skupmy się na tym co najważniejsze.

mundial - gdzie oglądać w tv? class="wp-image-752377"

Gdzie oglądać Mundial 2018 w telewizji?

Transmisję w telewizji ze wszystkich 64 meczów z komentarzem wyświetli Telewizja Polska na kanale TVP1 i TVP2. Oznacza to tyle, że mistrzostwa świata piłki nożnej będzie można zobaczyć nie tylko legalnie, ale i bezpłatnie. Jacek Kurski cieszy się z sukcesu i widzi w tych spotkaniach współczesną wersję patriotyzmu narodowego.

Będzie to pierwsze tak ważne piłkarskie święto, które zobaczymy w 4K. 52 z 64 meczów zostaną wyświetlone przez TVP 4K, pozostałe 12 (na wyłączność w tej technologii) będzie transmitować Canal+ 4K Ultra HD. Na mocy tego porozumienia, Orange TV zrobi to bez dodatkowych opłat. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule Piotra Grabca.

Szczegółowy plan transmisji Mistrzostw Świata 2018 znajdziecie tutaj.

tvp sport - mistrzostwa swiata class="wp-image-752392"

Gdzie oglądać Mundial 2018 w Internecie?

Tutaj również nie będę się rozpisywał, bo tak naprawdę wszystkie mecze będzie można obejrzeć tylko za pomocą platformy VOD. Telewizja Polska jest jedynym właścicielem praw do transmisji, więc tym których Mundial 2018 zastanie w pracy lub w podróży, pozostaje strona internetowa sport.tvp.pl. Szczęśliwie również całkowicie bezpłatna.

Dzięki aplikacji mobilnej TVP Sport, dostęp uzyskają użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android oraz iOS. Stracą na tym serwisy, które dotychczas miały w swojej ofercie sygnał TVP, ponieważ Telewizja Polska nie wyraziła zgody na udostępnianie sygnału.

Co ważniejsze, będzie to bliźniacza transmisja z telewizją, więc widzowie internetowi również będą mogli wysłuchać komentarza.

 class="wp-image-752395"

Przed nami trzy mecze polskiej reprezentacji, a może i więcej.

REKLAMA

Polska na Mundialu w Rosji mierzyć się będzie z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Wyjście z tej grupy, mimo trudnych rywali, nie powinno stanowić problemu. Nasze możliwości sprawdzimy już 19 czerwca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kolejny mecz w fazie pucharowej dla Polaków odbędzie się 2 lub 3 lipca.

Póki co czekamy na 14 czerwca i pierwsze - mam nadzieję - emocjonujące spotkanie pomiędzy Rosją a Arabią Saudyjską.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA