1. SPIDER'S WEB
  2. Social media
  3. Tech
  4. Technologie

Taką sztuczną inteligencję to ja rozumiem. Messenger sam przetłumaczy wiadomości

facebook messanger 2017
278 interakcji
dołącz do dyskusji

Facebook chce wejść na terytorium Google’a i zaoferuje w swoim komunikatorze możliwość automatycznego tłumaczenia wiadomości. Niedługo ruszy pilotaż usługi w ramach komunikatora Messenger skierowany do mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Meksyku.

Messenger jest obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Można narzekać na to, że Facebook przeładował go funkcjami i napchał do niego reklam, ale i tak trudno o lepsze narzędzie do kontaktu ze wszystkimi znajomymi w jednym miejscu.

Facebook w dodatku miewa niezłe pomysły. Tak jak nowości w postaci klona Snapchata czy minigier są pomysłami chybionymi, tak wbudowany w komunikator tłumacz wydaje się genialnym pomysłem. Zwłaszcza po uruchomieniu w ramach portalu tablicy ogłoszeń Marketplace.

Tłumacz w Messengerze oczywiście na razie nie dla Polaków.

Tak jak można było się jednak spodziewać, miną pewnie lata zanim skorzystamy z nowej funkcji. Polski język jest nie tylko dla algorytmów niezwykle trudny do nauczenia, ale w dodatku w skali świata bardzo mało popularny. Nasz rynek z kolei dla globalnych firm - mało atrakcyjny.

Facebook z pilotażowym programem tłumaczenia wiadomości w komunikatorze rusza w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku. Messenger, przynajmniej z początku, pomoże w porozumiewaniu się osobom piszącym po angielsku oraz po hiszpańsku.

Facebook M się rozwija.

Największy serwis społecznościowy dużo inwestuje w sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Projekt o nazwie M ma być personalnym asystentem dla użytkowników portalu. Automatyczne tłumaczenie wiadomości pomiędzy osobami posługującymi się różnymi językami będzie częścią Sugestii M.

Po starcie usługi użytkownicy korzystający z angielskiego języka, po otrzymaniu wiadomości w języku Hiszpańskim (lub na odwrót), będą mogli kliknąć w wyskakujący pop-up oferujący tłumaczenie. Po aktywacji nowej funkcji Facebook Messenger będzie wszystkie kolejne wiadomości tłumaczył automatycznie.