REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Poczuj się o 20 lat młodszy. Kultowy Another World na Androida za... symboliczne 50 gr

Another World - kawał klasyki gier wideo - można teraz kupić w wersji na Androida za symboliczne 50 gr. Warto!

22.08.2017
19:57
Antoher World na Androida za 50 gr
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy gra miała premierę w 1991 roku, mieściła się na jednej dyskietce. Dziś w wersji na Androida zajmuje prawie 70 MB. Od czasów Amigi zmieniło się wszystko, ale niezmiennie najważniejszą składową gier wideo jest po prostu grywalność.

A tej nie ubyło w Another World ani trochę.

Kultowy tytuł właśnie doczekał się promocji w Google Play. Another World kupimy za jedyne 50 gr.

Antoher World na Androida za 50 gr class="wp-image-585923"

Gra standardowo kosztuje 17 zł, więc okazja jest naprawdę duża. Promocja na Another World potrwa równo tydzień, więc jeśli masz smartfona z Androidem, nie czekaj i przejdź do Google Play, gdzie kupisz grę.

Dlaczego warto?

Jeśli miałeś okazję grać w Another World w ubiegłym milenium, teraz możesz zafundować sobie sentymentalny powrót do czasów młodości. Z kolei jeśli dotychczas nie zapoznałeś się z historią opowiedzianą w grze, masz okazję sprawdzić, jak grało się 26 lat temu.

W sklepie Google Play jest sprzedawane wydanie 20th Anniversary Edition. Na Metacritic gra ma średnią 80 proc., podczas gdy średnia oryginału oscylowała w granicach 80–90 proc.

Antoher World na Androida za 50 gr class="wp-image-585924"

Gra przykuwała uwagę przede wszystkim fabułą. Młody naukowiec na skutek nieoczekiwanego wydarzenia trafia do alternatywnej, futurystycznej rzeczywistości, w której znajduje się na samym dole drabiny społecznej. Jest niewolnikiem i musi znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. Ciekawostką jest fakt, że w grze… nie pada ani jedno słowo.

Wikipedia przypomina dwie pamiętne dla starszych graczy opinie:

„W 1993 roku Waldemar Nowak z pisma „Secret Service” nazwał dzieło francuskie „wydarzeniem ubiegłego roku”. Redaktorzy pisma „Top Secret”, Aleksy Uchański i Piotr Gawrysiak, określili Another World mianem najlepszej gry komputerowej, jaką widzieli w życiu.”

Gra w wersji na Androida jest mocno odświeżona.

Reedycja HD wygląda w dzisiejszych czasach… osobliwie, ale w każdej chwili możemy przełączyć grafikę na oryginalne bitmapy z gry, które dziś rozczulają potężnymi pikselami. Zremasterowano także dźwięk.

Reedycja ma także trzy poziomy trudności. Normal jest sporo łatwiejszy niż oryginał, Hard to standardowy poziom, a Hardcore jest z kolei trudniejszy od oryginału.

REKLAMA

Polecam z czystym sumieniem, zwłaszcza tym osobom, które pamiętają jeszcze czasy Amigi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA