REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Poczuj się o 20 lat młodszy. Kultowy Another World na Androida za... symboliczne 50 gr

Another World - kawał klasyki gier wideo - można teraz kupić w wersji na Androida za symboliczne 50 gr. Warto!

Antoher World na Androida za 50 gr
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy gra miała premierę w 1991 roku, mieściła się na jednej dyskietce. Dziś w wersji na Androida zajmuje prawie 70 MB. Od czasów Amigi zmieniło się wszystko, ale niezmiennie najważniejszą składową gier wideo jest po prostu grywalność.

A tej nie ubyło w Another World ani trochę.

Kultowy tytuł właśnie doczekał się promocji w Google Play. Another World kupimy za jedyne 50 gr.

Antoher World na Androida za 50 gr

Gra standardowo kosztuje 17 zł, więc okazja jest naprawdę duża. Promocja na Another World potrwa równo tydzień, więc jeśli masz smartfona z Androidem, nie czekaj i przejdź do Google Play, gdzie kupisz grę.

Dlaczego warto?

Jeśli miałeś okazję grać w Another World w ubiegłym milenium, teraz możesz zafundować sobie sentymentalny powrót do czasów młodości. Z kolei jeśli dotychczas nie zapoznałeś się z historią opowiedzianą w grze, masz okazję sprawdzić, jak grało się 26 lat temu.

W sklepie Google Play jest sprzedawane wydanie 20th Anniversary Edition. Na Metacritic gra ma średnią 80 proc., podczas gdy średnia oryginału oscylowała w granicach 80–90 proc.

Antoher World na Androida za 50 gr

Gra przykuwała uwagę przede wszystkim fabułą. Młody naukowiec na skutek nieoczekiwanego wydarzenia trafia do alternatywnej, futurystycznej rzeczywistości, w której znajduje się na samym dole drabiny społecznej. Jest niewolnikiem i musi znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. Ciekawostką jest fakt, że w grze… nie pada ani jedno słowo.

Wikipedia przypomina dwie pamiętne dla starszych graczy opinie:

„W 1993 roku Waldemar Nowak z pisma „Secret Service” nazwał dzieło francuskie „wydarzeniem ubiegłego roku”. Redaktorzy pisma „Top Secret”, Aleksy Uchański i Piotr Gawrysiak, określili Another World mianem najlepszej gry komputerowej, jaką widzieli w życiu.”

Gra w wersji na Androida jest mocno odświeżona.

Reedycja HD wygląda w dzisiejszych czasach… osobliwie, ale w każdej chwili możemy przełączyć grafikę na oryginalne bitmapy z gry, które dziś rozczulają potężnymi pikselami. Zremasterowano także dźwięk.

Reedycja ma także trzy poziomy trudności. Normal jest sporo łatwiejszy niż oryginał, Hard to standardowy poziom, a Hardcore jest z kolei trudniejszy od oryginału.

REKLAMA

Polecam z czystym sumieniem, zwłaszcza tym osobom, które pamiętają jeszcze czasy Amigi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA