Smart Christmas, czyli inteligentne gniazdko w twoim domu na święta

Lokowanie produktu

Okres świąteczno-noworoczny to dla wielu z nas najpiękniejszy czas w roku. Od zawsze dokładamy wszelkich starań, aby wyczarować magiczny nastrój, aby móc cieszyć się na różne sposoby tym wspaniałym okresem. To doskonała, by pora zadbać o świąteczny wystrój naszych domów i ogrodów. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników idei smart home, popularnej w branży technologicznej już od kilku lat, stworzono inteligentne gniazdka WiFi, które raz skonfigurowane, pozwolą na oświetlenie choinki w nowoczesnym i uroczystym stylu.

05.12.2016 19.24
Smart Christmas, czyli inteligentne gniazdko w twoim domu na święta

Już nie trzeba będzie męczyć się z przewodem zasilającym, ukrytym często w trudno dostępnym miejscu. Świetlne ozdoby będzie można podłączyć do kontaktu od razu przy ich zakładaniu. Do uruchomienia będzie nam potrzebny jedynie smartfon.

Nawet gniazdka zyskały na inteligencji

To kolejne niezwykłe zastosowanie tego sprytnego rozwiązania, jakim jest gniazdko WiFi. Z pewnością są ich jeszcze tysiące, dlatego producenci zapraszają do odkrywania nowych funkcji inteligentnych gniazdek i dzielenia się spostrzeżeniami oraz pomysłami. Innogy, jako pierwszy operator energetyczny w Polsce, wprowadza inteligentne gniazdka wifi do swojej oferty.

gniazdko-innogy class="wp-image-532028"

Od grudnia klienci będą mogli skorzystać z tego innowacyjnego produktu, wynajmując go bezpośrednio poprzez serwis internetowy innogy, infolinię oraz w salonach. To przełomowe na polskim rynku urządzenie, to gwarancja oszczędności prądu, wygody i bezpieczeństwa. Dzisiejszy świat zmierza do coraz szerszego wykorzystania nowoczesnych technologii. Dotyczy to także branży energetycznej. Dlatego innogy, jako firma, która swoją przyszłość widzi właśnie w efektywnym wykorzystaniu nowatorskich technologii w energetyce, pragnie być prekursorem tego typu rozwiązań w branży.

Technologia w duchu smart home

Inteligentne gniazdko wifi jest połączeniem kontaktu elektrycznego z nowoczesną technologią, pozwalającą na przesyłanie danych bezprzewodowo do aplikacji mobilnych. Po wakacyjnym pilotażu, który zakończył się sukcesem, innogy zdecydowało się na wprowadzenie produktu do swojej stałej oferty.

Gniazdko wifi posiada wiele praktycznych funkcji. Jego odbiorca może po wyjściu z domu upewnić się, czy podłączony do niego sprzęt jest wyłączony, a jeśli nie – zdalnie go wyłączyć. Dzięki temu nie będzie się martwić, czy prostownica do włosów albo żelazko są wyłączone z sieci. Inteligentne gniazdka można także programować, co przełoży się na znaczne oszczędności energii urządzeń do nich podłączonych.

Dzięki inteligentnemu gniazdku można też sprawdzić, ile energii pochłaniają poszczególne sprzęty elektryczne w domu. Pozwoli to na zoptymalizowanie wydatków na prąd dzięki rezygnacji z wybranych urządzeń lub ich wymianę na bardziej energooszczędne.

Zastosowanie inteligentnych gniazdek pozwoli nam nie tylko zgromadzić oszczędności zużycia prądu, ale zwiększy także bezpieczeństwo domów i mieszkań, podczas gdy domownicy będą na przykład na wakacjach. Urlopowicze będą mogli zdalnie włączać lampy, telewizor czy radio, aby stworzyć wrażenie swojej obecności. Z pewnością pozwoli to w wielu przypadkach uniknąć włamania do mieszkania.

Dzięki tym wszystkim cechom inteligentne gniazdko wifi to świetny początek, aby zacząć przekształcać swoje miejsce zamieszkania w inteligentny dom, którym w całości możemy zarządzać zdalnie.

Wyjątkowa oferta na rynku

Instalacja inteligentnych gniazdek jest bardzo prosta. Po wynajęciu urządzenia i powrocie do domu wystarczy połączyć się z siecią WiFi - internetową siecią bezprzewodową, służącą do łączenia inteligentnych urządzeń do routera, którym może być domowy modem lub smartfon, a następnie pobrać specjalną aplikację mobilną na swoje urządzenie przenośne. Po jej uruchomieniu wystarczy włożyć gniazdka WiFi do wybranych kontaktów i skonfigurować je z aplikacją. Gotowe, teraz trzeba już tylko podłączyć urządzenia i można wygodnie zarządzać ich pracą.

Aby skorzystać z tego urządzenia klient powinien posiadać urządzenie mobilne z systemem Android 4.0 lub iOS 6.0 (lub późniejszymi wersjami). W naszych domach będziemy również musieli mieć dostęp do sieci WiFi. Opłaty za wynajem gniazdek doliczane są do rozliczenia za energię elektryczną.

  • 24 miesiące: 1 gniazdko to 11,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 10,99 zł brutto/ 1 szt. miesięcznie;
  • 36 miesięcy: 1 gniazdko to 8,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 7,99 zł brutto/ 1 szt. miesięcznie;
  • 48 miesięcy: 1 gniazdko to 5,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 4,99 zł brutto/ 1 szt. miesięcznie.

Więcej informacji na stronie innogy Polska.

Lokowanie produktu
Najnowsze