REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jedziesz na narty? Z CandyRent w końcu wypożyczysz niezbędny sprzęt przez Internet

Dzięki CandyRent wypożyczanie nart wejdzie w XXI wiek.

16.12.2016
15:54
Candyrent, czyli wypożyczanie nart online.
REKLAMA
131 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Wreszcie będziemy mogli wypożyczyc sprzęt narciarski online. Zajmie się tym nowa platforma w polskim internecie - CandyRent.

Mamy już platformy dwustronne dla handlu czy zatrudnia freelancerów do zleceń. Za pomocą jeszcze innych platform możemy zamówić przejazd z punktu A do punktu B, albo wynająć pokój na wakacje. Dlaczego nie było platformy do wypożyczenia sprzętu narciarskiego?

- Właściciele wypożyczalni nie inwentaryzują sprzętu w elektronicznej formie, więc nigdy nie wiedzą co mają na stanie - mówi Spider's Web Dawid Woźniak, jeden z twórców CandyRent.

Zgodnie z danymi CandyRent 73 proc. polskich narciarzy jeździ w polskie góry, a ponad 60 proc. osób, które będą wypożyczać sprzęt, planuje sprawdzić wypożyczalnie online, więc popyt istnieje.

Jak działa CandyRent?

W CandyRent szukamy wypożyczalni sprzętu na podstawie ceny i odległości na mapie od hotelu albo stoku. Kiedy wybierzemy tę, która nam pasuje przesyłamy zgłoszenie zawierające niezbędne informacje: klasę nart (dla dzieci, standardowe lub premium), wzrost, wagę, rozmiar buta i styl jazdy, który odzwierciedla nasz poziom zaawansowania (dla snowboardowu dodajemy jeszcze wiodącą nogę).

Sprzęt premium od standardowego różni lepszy producent i mniejsze zużycie, gdyż to najczęściej narty lub deska z obecnego sezonu.

Później trzeba jeszcze poczekać na potwierdzenie że strony wypożyczalni, że taki sprzęt znajdą na stanie.

- Z naszych rozmów z wypożyczaniami wynika, że są w stanie w 99 proc. przypadków dobrać narty dla bieżącego ruchu i mogą na spokojnie przygotować narty na dany dzień dla osób, które zamówią online - mówi Woźniak.

Taki system wydaje mi się idealny dla początkujących, którzy sami nie wiedzą jakiego sprzętu potrzebują. W wypożyczalniach pracują zwykle doświadczeni ludzie, którzy będą w stanie dobrać sprzęt do naszych preferencji, a my oszczędzimy czas. Na miejscu stawimy sie jedynie z numerem rezerwacji i kartą kredytową (szkoda, że nie udało się wprowadzić płatności online).

Wypożyczalnia nart online

Większość wypożyczalni, z którymi się do tej pory stykałem, zdawała się tkwić w poprzedniej epoce - przedinternetowej. Ich system zarządzania rezwacjami polegał najczęściej na przyklejaniu karteczek do zarezerwowanych sprzętów. Co ciekawe, CandyRent nie zmienia tego modelu działania, a z perspektywy wyposażyczalni dodaje jedynie panel z podsumowaniem ile i jakiego sprzętu trzeba przygotować na kolejny dzień.

Wydaje mi się, że powodzenie CandyRent zależy od przekonania odpowiedniej liczby partnerów, którzy w ten sposób zyskają dodatkowy kanał pozyskiwania klientów.

- Mamy 90 wypożyczalni w bazie, a współpracujemy z 18. Toczymy jeszcze rozmowy i liczymy, że zamkniemy sezon na 40 partnerach - wylicza Woźniak.

Sam dopiero zacząłem przygodę z nartami w ubiegłym sezonie, ale już teraz wiem, że CandyRent bardzo by mi się przydał. Ułatwia wypożyczanie, a dla kogoś kto nie chce "męczyć" się z posiadaniem nart to wszystko czego trzeba. Sam nie kupuję sprzętu - nie muszę tracić czasu i pieniędzy na jego serwisowanie, zastanawiać się jak go przewieźć pociągiem, a później wysuszyć po dniu na stoku. Tym wszystkim może zająć się wypożyczania. Nie martwię się także o buty, które są dezyfekowane po każdym narciarzu.

Wypożyczalnia nad morzem

Jeśli biznes CandyRent się sprawdzi firma będzie chciała wyjść z sezonowości.

REKLAMA

Chcemy wzbogacić ofertę o wypożyczenia sprzętu morskiego i letniego np. kajaków i po powiększeniu zespołu skupić się na ekspansji. Myślimy zarówno o kierunku zachodnim, gdzie istnieją podobni gracze, jak i wschodnim, gdzie pewnie mielibyśmy łatwiej że względu na brak konkurencji - planuje Woźniak.

Jeśli wybierasz się na narty, albo snowboard skorzystaj z naszego poradnika o sprzęcie i aplikacjach jakie warto że sobą zabrać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA