REKLAMA

Oglądaliśmy zaskakujący finał Call of Duty World League 2016 - relacja Spider's Web

Call of Duty: XP trwało od piątku do niedzieli. Ostatniego dnia imprezy wszystkie atrakcje były już zamknięte, a uwaga gości skupiła się na finale Call of Duty World League, do którego nie trafił faworyt turnieju, czyli zespół OpTic Gaming.

06.09.2016 08.19
Call of Duty World League
REKLAMA
REKLAMA

Podczas Call of Duty: XP goście mogli spędzić czas przy licznych atrakcjach. Na terenie dookoła stadionu The Forum w Inglewood - kalifornijskim mieście obok Los Angeles - rozstawiono ogromne namioty, gdzie wszyscy chętni mogli sprawdzić w praktyce tryby multiplayer w Call of Duty: Infinite Warfare, Modern Warfare Remastered oraz ostatnie DLC do Black Ops III.

Call of Duty World League class="wp-image-514648"

Jednocześnie odbywały się rozgrywki w ramach Call of Duty World League.

Impreza organizowana przez Activision nie była wyłącznie po to, by promować nową grę z cyklu. W ramach Call of Duty: XP rozgrywano też spotkania wieńczące roczne zawody Call of Duty World League. 32 drużyny - z tysiąca, które brały udział w eliminacjach - walczyły w Call of Duty: Black Ops III o tytuł mistrza i 800 tys. dol. do podziału między wszystkich zawodników w zespole.

Na miejscu w przerwie między graniem samodzielnie w najnowsze Call of Duty i bieganiem po paintballowej arenie wielokrotnie rzucałem okiem na rozgrywki w fazie grupowej i drabinkowej. Ostatniego dnia mojej uwagi od meczy już nic nie odciągało, bo niedzielę poświęcono wyłącznie zawodom i patrzyłem na finał z jednego z pierwszych rzędów na arenie The Forum.

Call of Duty World League class="wp-image-514649"

Finał Call of Duty World League Championship - EnVyUs kontra Splyce.

Ostatniego dnia osoby odwiedzające Call of Duty: XP nie mogły już samodzielnie grać ani pocić się podczas zabawy w Paintball. Na głównej scenie The Forum z rana prezentowane były trzy mecze. W rozgrywkach półfinałowych wygrały drużyny EnVyUs i Splyce, które następnie starły się w finale.

Mistrzostwo Call of Duty World League 2016 zdobył amerykański zespół EnVyUs, pokonując 3:1 brytyjskiego rywala w postaci Splyce. Drużyna, która otarła się o zwycięstwo w zawodach z 2013 i 2014 roku, zdobyła 800 tys. dol. - z puli wynoszącej 2 mln dol. na sam finał i 3,5 mln dol. na całe zawody.

Call of Duty World League class="wp-image-514650"

Obie drużyny mogą mówić o sukcesie w Call of Duty World League Championship.

Lider teamu EnVyUs, czyli Jordan Kaplan - JKap - stał się tym samym drugim zawodnikiem w historii, który zdobył dwukrotnie mistrzostwo (wcześniej z Denial) - tak samo jak Damon Barlow - Karma - z OpTic Gaming.

REKLAMA

Drużyna Splyce mimo wszystko może mówić o sukcesie: chociaż nie wygrała, to pierwszy raz stanęła na podium i odebrała 250 tys. dol. Jak na drużynę spoza Stanów Zjednoczonych to duże osiągnięcie.

Po wręczeniu nagród odbyła się krótka przerwa, a gdy goście powrócili na arenę The Forum, na scenę wyszli Snoop Dog i Wiz Khalifa, by zagrać koncert wieńczący Call of Duty: XP.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA