REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Oglądaliśmy zaskakujący finał Call of Duty World League 2016 - relacja Spider's Web

Call of Duty: XP trwało od piątku do niedzieli. Ostatniego dnia imprezy wszystkie atrakcje były już zamknięte, a uwaga gości skupiła się na finale Call of Duty World League, do którego nie trafił faworyt turnieju, czyli zespół OpTic Gaming.

06.09.2016
10:19
Call of Duty World League
REKLAMA
REKLAMA

Podczas Call of Duty: XP goście mogli spędzić czas przy licznych atrakcjach. Na terenie dookoła stadionu The Forum w Inglewood - kalifornijskim mieście obok Los Angeles - rozstawiono ogromne namioty, gdzie wszyscy chętni mogli sprawdzić w praktyce tryby multiplayer w Call of Duty: Infinite Warfare, Modern Warfare Remastered oraz ostatnie DLC do Black Ops III.

Call of Duty World League class="wp-image-514648"

Jednocześnie odbywały się rozgrywki w ramach Call of Duty World League.

Impreza organizowana przez Activision nie była wyłącznie po to, by promować nową grę z cyklu. W ramach Call of Duty: XP rozgrywano też spotkania wieńczące roczne zawody Call of Duty World League. 32 drużyny - z tysiąca, które brały udział w eliminacjach - walczyły w Call of Duty: Black Ops III o tytuł mistrza i 800 tys. dol. do podziału między wszystkich zawodników w zespole.

Na miejscu w przerwie między graniem samodzielnie w najnowsze Call of Duty i bieganiem po paintballowej arenie wielokrotnie rzucałem okiem na rozgrywki w fazie grupowej i drabinkowej. Ostatniego dnia mojej uwagi od meczy już nic nie odciągało, bo niedzielę poświęcono wyłącznie zawodom i patrzyłem na finał z jednego z pierwszych rzędów na arenie The Forum.

Call of Duty World League class="wp-image-514649"

Finał Call of Duty World League Championship - EnVyUs kontra Splyce.

Ostatniego dnia osoby odwiedzające Call of Duty: XP nie mogły już samodzielnie grać ani pocić się podczas zabawy w Paintball. Na głównej scenie The Forum z rana prezentowane były trzy mecze. W rozgrywkach półfinałowych wygrały drużyny EnVyUs i Splyce, które następnie starły się w finale.

Mistrzostwo Call of Duty World League 2016 zdobył amerykański zespół EnVyUs, pokonując 3:1 brytyjskiego rywala w postaci Splyce. Drużyna, która otarła się o zwycięstwo w zawodach z 2013 i 2014 roku, zdobyła 800 tys. dol. - z puli wynoszącej 2 mln dol. na sam finał i 3,5 mln dol. na całe zawody.

Call of Duty World League class="wp-image-514650"

Obie drużyny mogą mówić o sukcesie w Call of Duty World League Championship.

Lider teamu EnVyUs, czyli Jordan Kaplan - JKap - stał się tym samym drugim zawodnikiem w historii, który zdobył dwukrotnie mistrzostwo (wcześniej z Denial) - tak samo jak Damon Barlow - Karma - z OpTic Gaming.

REKLAMA

Drużyna Splyce mimo wszystko może mówić o sukcesie: chociaż nie wygrała, to pierwszy raz stanęła na podium i odebrała 250 tys. dol. Jak na drużynę spoza Stanów Zjednoczonych to duże osiągnięcie.

Po wręczeniu nagród odbyła się krótka przerwa, a gdy goście powrócili na arenę The Forum, na scenę wyszli Snoop Dog i Wiz Khalifa, by zagrać koncert wieńczący Call of Duty: XP.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA