REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ruszyło wielkie testowanie - systemy OS X 10.11 El Capitan i iOS 9 już dostępne dla wszystkich

Zgodnie z zapowiedziami pojawiła się dzisiaj pierwsza publiczna beta nowego systemu operacyjnego do iPhone’ów, iPadów i iPodów touch. Do tej pory aktualizacje iOS-a mogli testować zarejestrowani deweloperzy, ale teraz uaktualnienie mogą pobrać wszyscy chętni. Jednocześnie Apple udostępniło publiczną wersję beta systemu OS X 10.11 El Capitan.

09.07.2015
19:51
Proactive Siri iPhone
REKLAMA
REKLAMA

Podczas WWDC 2015 firma Tima Cooka zapowiedziała udostępnienie publicznej bety swoich nowych systemów operacyjnych do komputerów, tabletów, telefonów i odtwarzaczy iPod. To pierwszy raz w historii, gdy w tak łatwy sposób można zdobyć dostęp do poglądowej wersji oprogramowania urządzeń mobilnych Apple.

Wcześniej z możliwości testowania mobilnego oprogramowania przed premierą mogli korzystać w teorii tylko deweloperzy. W praktyce betę iOS-a instalowali zarejestrowani programiści i wszystkie osoby, którym udało się ich namówić na dopisanie numerów identyfikacyjnych ich urządzeń do konta deweloperskiego.

el capitan

Zainteresowanie wersjami beta nowych systemów do urządzeń Apple jest ogromne. Użytkownicy chcą jak najszybciej zdobyć dostęp do nowych funkcji nie bacząc na to, że oprogramowanie może nie działać prawidłowo. Godzą się nawet na to, że błędy mogą doprowadzić do usunięcia danych.

Publiczna beta OS X pojawiła się już przy aktualnym systemie od Apple i sam korzystałem z jednej z kolejnych wersji beta 10.10 Yosemite, żeby sprawdzić w praktyce działania Photos.app. Teraz wszyscy chętni użytkownicy mogą pobrać OS X 10.11 El Capitan bez płacenia 99 dolarów za roczną subskrypcję konta deweloperskiego.

REKLAMA

Tak jak jednak w przypadku desktopowego systemu wersja beta nie jest precedensem, tak w przypadku systemu do iPhone’ów, iPadów i iPodów touch mamy dostęp do niej pierwszy raz. Więcej informacji na temat programu beta od Apple będzie można znaleźć na stronie internetowej producenta, która jest właśnie aktualizowana.

Pamiętajcie tylko, że OS X 10.11 El Capitan oraz iOS 9 to oprogramowanie testowe i instalujecie je na własną odpowiedzialność.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA