Gry / Relacja

Alsen vs CM Storm - relacja z półfinału kobiecego turnieju CS, w którym grały Polki

Około 13:30 na dodatkowej scenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpoczęły się rozgrywki w turnieju kobiet. Polski z Alsen Team zmagały się z germańskim oprawcą, czyli CM Storm. Po wczorajszej porażce Virtus.pro to w Polkach była nadzieja, aby nasz zespół wywalczył na Intel Extreme Masters złoto.

Półfinały turnieju kobiet w grze Counter-Strike Go, w których Polki z Alsen Team walczyły przeciwko niemieckiej drużynie CM Storm rozpoczęły się wpół do drugiej w niedzielę, ostatniego dnia igrzysk Intel Extreme Masters. Publika dopisała, chociaż w tym samym czasie toczyły się jeszcze inne rozgrywki.

Siedzenia dla publiczności nie były co prawda pełne, ale obecni na miejscu kibice dopingowali polski zespół z wykorzystaniem rekwizytów, które organizatorzy zostawili na siedzeniach.

11072779_976595289024921_1483718272_n

Zjawiłem się na miejscu chwilę przed rozpoczęciem meczu. Do samego końca Polki siedziały przy komputerach i naradzały się, a w tym czasie Niemki odpoczywały i pozowały do zdjęć. Wygląda na to, że zawodniczki z CM Storm wcale źle na tym nie wyszły, ponieważ pierwszy mecz należał w całości do nich.

Mecz rozpoczął się na mapie de_mirage, gdzie zaczęliśmy jako antyterroryści. Pierwsze trzy rudny przegraliśmy, by potem zremisować. Potem niestety zaczął się pogrom, a nie pomogła nawet przerwa, o którą poprosił Alsen Team.

To, że Polki nie mają szans, widać było niestety bardzo szybko.

11047039_976600942357689_351683974_n

Jak zauważył siedzący na publice mój znajomy Marcin, zaczęły łatwiejszą drużyną na tej mapie, więc po zmianie stron w 16 rundzie przy miażdżącej przewadze CM Storm były już bez szans. Walczyły do końca, miały kilka świetnych akcji, ale to nie wystarczyło.

Rozgrywka zakończyła się po 20 z 30 rund z wynikiem 15 do 5. Publika mimo to nie przestała dopingował, skandowała “nic się nie stało” i wykrzykiwała “Alsen! Alsen! Alsen!” licząc na to, że dziweczyny się odegrają.

Drugi mecz rozegrany został na mapie de_overpass.

Zrzut ekranu 2015-03-15 o 14.26.00

Nasz zespół wygrał rundę nożową zaczął jako antyterroryści. Alsen wygrało pierwsze starcie, co sprawiło, że publiczność zaczęła wiwatować. Odzyskaliśmy wiarę w to, że dziewczyny mimo porażki w pierwszej rundzie jeszcze wygrają i zdobędą szansę na złoto dla Polaków po tym, jak wczoraj Virtus Pro odpadło z męskiego turnieju.

Niestety, nadzieje na zwycięstwo rozwiały się bardzo szybko. Pierwsze kilka rund należało znów do CM Storm, a dopiero po sześciu przegranych udało się Polkom wygrać pierwsze starcie. Mecz był jednak pasjonujący do samego końca, a publika pod koniec była już naprawdę bardzo żywa i rozemocjonowana.

Niestety, nie udało się powtórzyć zwycięstwa spod Grunwaldu i przegraliśmy mecz. W pewnym momencie jednak Polki podniosły ciśnienie publiczności, gdy udało im się niemal wyrównać, ale po osiągnięciu wyniku 6:5 dobra passa się niestety skończyła i polska drużyna mimo starań przegrała mecz.

Rozgrywka na drugiej mapie zakończyła się wynikiem 16:10 dla Niemek, a Alsen Team tak jak wczoraj Virtus.pro odpadło z rozgrywek. Polkom współczuję przegranej, CM Storm gratuluję wygranej, a sam wpadłem w kompleksy bo nigdy nie będę tak dobrze grał strzelanki, jak dziewczyny!

Atmosfera jest tak gorąca, że Spodek odleciał – relacja z IEM 2015

Setki godzin przygotowań, ale efekt jest niesamowity! Oto najlepsze cosplaye z IEM 2015

Nadajemy na żywo ze Spodka: Intel Extreme Masters 2015 na żywo – live blog Spider’s Web

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst