REKLAMA

Tania wersja Windowsa 8.1 powalczy z Androidem o udziały w rynku

Po dwóch miesiącach plotek i nieoficjalnych informacji, Microsoft ostatecznie potwierdził istnienie nowej odmiany Windows 8.1 - tzw. Windows 8.1 with Bing. Odmiana ta ma pomóc producentom w tworzeniu jeszcze tańszych urządzeń z systemem Microsoftu.

23.05.2014 15.51
Tania wersja Windowsa 8.1 powalczy z Androidem o udziały w rynku
REKLAMA
REKLAMA

W porównaniu do pełnej wersji Windows 8.1, Windows 8.1 with Bing nie różni się praktycznie niczym, z wyjątkiem jednego detalu. Domyślnym silnikiem wyszukiwania jest tutaj Bing. Dotyczy to jednak wyłącznie przeglądarki Internet Explorer, a do tego użytkownik może nawet bez instalacji innych przeglądarek zmienić te ustawienia. Nie będzie mógł tego natomiast zmienić producent, tak samo jak nie powinien mieć możliwości zbytniej modyfikacji systemu.

Inną różnicą jest fakt, że Windows 8.1 with Bing nie można kupić w sklepie. Jest to wersja, która będzie dostępna jedynie z nowo zakupionymi komputerami i oferowana w niektórych przypadkach w pakiecie z roczną licencją na Office 365.

REKLAMA

Nie wiadomo jak duża jest dla producentów różnica w kosztach pomiędzy pełną wersją a wersją Windows 8.1 with Bing, ani też jak przełoży się na koszt tabletów i komputerów dla użytkowników końcowych. Nie ma jednak wątpliwości, że jeśli Microsoft chce walczyć m.in. z coraz tańszymi i ciekawszymi urządzeniami pracującymi chociażby na Androidzie, powinno to być ładnych kilka dolarów. Doskonale uzupełniałoby to wcześniejsze decyzje, w ramach których Windows będzie całkowicie darmowy dla twórców smartfonów oraz tabletów o przekątnej mniejszej niż 9 cali.

Tylko czy to wszystko wystarczy?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA