REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wiemy jak ważne jest szybkie dotarcie do oferowanego produktu lub usługi - Bartek Byczkowski, KupPierwszy.pl

Często uczestnicząc w ciągłym poszukiwaniu przedmiotów, które chcemy kupić w Internecie, napotykamy wiele trudności. Przede wszystkim czas jaki poświęcamy nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Niejednokrotnie szukając czegoś dwie godziny dziennie, posuwamy się do stwierdzenia, iż dany przedmiot nie był oferowany. Tak historię swojego serwisu rozpoczyna Bartek Byczkowski, właściciel Give5.pl, a teraz twórca KupPierwszy.pl. Pozostali członkowie zespołu projektowego to: Michał Meller, Dominik Bereta oraz Robert Jaros.

01.10.2012
12:52
Wiemy jak ważne jest szybkie dotarcie do oferowanego produktu lub usługi – Bartek Byczkowski, KupPierwszy.pl
REKLAMA
REKLAMA

W dobie Internetu, kiedy informacja jest ogólnodostępna, kluczowym parametrem stała się szybkość dotarcia do niej. Kuppierwszy.pl wprowadzi nową jakość w poszukiwaniu produktów. Teraz mamy gwarancję, że okazja nam nie umknie! Kuppierwszy.pl skierowany jest przede wszystkim do osób, które wiedzą, że w handlu pierwszeństwo zakupu to pierwszeństwo zarobku.

Jest  to proste w obsłudze e-narzędzie, które w myśl maksymy "czas to pieniądz" w błyskawicznym tempie wykonuje pracę niezliczonej liczby osób. Zasada działania jest bardzo intuicyjna. Aby wyszukać interesujący nas przedmiot wystarczy wybrać jego kategorię. Największą zaletą serwisu jest możliwość dokładnego określenia jego parametrów (np. cena, rok prod. kolor czy też powierzchnia etc) co czynni z Kuppierwszy.pl idealne narzędzie dla łowców okazji! Serwis szuka za Ciebie 24h na dobę przez 365 dni w roku i gdy tylko szukany przedmiot pojawi się na aukcji lub ogłoszeniu, klient natychmiast zostanie o tym powiadomiony poprzez e-mail i powiadomienie na serwisie.

Portal świetnie radzi sobie z serwisami aukcyjnymi i ogłoszeniowymi Grupy Allegro (allegro.pl, otowakacje.pl, oferia.pl, otodom.pl, otomoto.pl, tablica.pl).

Skąd w ogóle pomysł na taki projekt i czym różni się od różnego rodzaju snajperów Allegro, które dostępne są na rynku?

Zarodkiem pomysłu jest nasze wieloletnie doświadczenie w e-handlu. Sami niejednokrotnie doświadczyliśmy jak ważne jest szybkie dotarcie do oferowanego produktu lub usługi. W dobie Internetu, informacja zyskała nowy wymiar, liczy się błyskawiczny dostęp do niej. Stąd pomysł na serwis, który natychmiast informuje użytkowników o produktach lub usługach których szukają i pojawiły się na serwisach aukcyjnych/ogłoszeniowych. To idealne narzędzie dla handlarzy, kolekcjonerów oraz osób które po prostu nie mają czasu na siedzenie godzinami przed monitorem i przeszukiwanie tysięcy aukcji i ogłoszeń. Nasz serwis wykona całą pracę i natychmiast poinformuję użytkownika.

Jeżeli chodzi o drugą cześć pytania, to odpowiedź brzmi nasz serwis w żaden sposób nie jest podobny do dostępnych serwisów na rynku. Nie mamy nic wspólnego ze snajperami żadnej maści. Tylko my udostępniamy możliwość bardzo szczegółowego zapytania, włącznie z określeniem wszelkich indywidualnych parametrów. Na przykład szukając danego samochodu, możemy określić praktycznie wszystko: markę, model, rocznik, kolor, przebieg, rodzaj skrzyni, wyposażenie, przedział lub granicę cenową, etc. KupPierwszy.pl pozwala odnaleźć super okazje w serwisach Grupy Allegro (niebawem Ebay oraz inne) wśród tych kilku milionów produktów, które tam są, a to czy użytkownik zakupi dany produkt to już pozostawiamy jemu.

Jaką mamy gwarancję, że gdy np. szukamy auta to takie znalezione przez system nie będzie wadliwe i w 100% będzie spełniało nasze oczekiwania?

Gwarancji o którą pytasz nie możemy nikomu dać, ponieważ my Tobie tego auta nie sprzedajemy, tylko pomagamy je odnaleźć w gąszczu ofert. Wszystko zależy od dobrze sprecyzowanego zapytania oraz tego jak rzetelnie przedstawi ofertę sam sprzedający wspomnianego wcześniej auta. Na to niestety nie mamy wpływu, jak i również Grupa Allegro za takie sytuacje nie odpowiada.

W cenniku zamieściliście informacje, że KupPierwszy.pl to projekt najlepszy dla firm. Jakie korzyści mogą mieć firmy korzystając z waszych usług?

Firmy takie jak biura nieruchomości, developerzy, komisy samochodowe (ale i nie tylko samochodowe), ogólnie rzecz biorąc wszystkie firmy, które szukają produktów do kupienia, które można znaleźć w obsługiwanych przez nas portalach a prędkość dotarcia do nich jest sprawą kluczową. 3 główne elementy, które trzeba wziąć pod uwagę wybierając pakiet to: liczba powiadomień, liczba zapytań, czas/okres ważności zapytania.

Każde zapytanie, to taki jeden elektroniczny pracownik takiej firmy, który nie je, nie wychodzi na papierosa, nie żąda podwyżki i pracuje 24h na dobę. Acha, nie trzeba płacić za niego ZUSu. A teraz wystarczy spojrzeć w cennik i wybrać, ilu takich pracowników chcemy mieć, przez jaki czas i z jakimi wynikami.

Kiedy startujecie i jakie macie oczekiwania w stosunku do rynku?

Startujemy w ciągu kilku najbliższych dni i mamy nadzieję, szybko dotrzeć do potencjalnych klientów - uważamy, nieskromnie że portal KupPierwszy.pl będzie nieodzownym narzędziem wielu użytkowników portali grupy Allegro.

Czy serwisy, które chcecie wertować nie będą miały nic przeciwko temu?

Wydaje mi się że nie, bo czy jakiś hipermarket miałby za złe, że pomagamy docierać jego klientom do super okazji? Odpowiedź brzmi nie, bo Ci co nie trafią na nią może zainteresują się produktami „obok”? Tak też jest w KupPierwszy.pl - ustawiasz parametry, otrzymujesz kilka, kilkanaście lub więcej powiadomień... więc Allegro też zyskuje, bo dzięki nam osoby które nie mają czasu same wertować Allegro dostaną powiadomienia z KupPierwszy.pl. Następnie szczęśliwe wejdą na Allegro i zobaczą to czego szukają.

Ile pieniędzy mogę oszczędzić wydając 80 zł na w Waszym serwisie?

Oszczędność to kwestia indywidualna, bo można za pomocą KupPierwszy.pl znaleźć atrakcyjna ofertę butów i zaoszczędzić 50zł albo trafić na super ofertę domu lub działki i zaoszczędzić np. 50.000zł.

A jak wygląda konkurencja, czy istnieją serwisy podobne w działu do KupPierwszy.pl?

REKLAMA

Konkurencji nie ma. Albo inaczej, konkurencją są pracownicy, którzy np. w komisach samochodowych przeszukują Allegro. Takie serwisy jak wspomniany wcześniej Snajper.net to nie jest nasza konkurencja. On przebija oferty i kupuje za Ciebie aukcje którą mu podasz na tacy, nasz serwis szuka za Ciebie aukcji/ogłoszenia stąd jego unikalność.


REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA