ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Opaska reagująca na promienie słoneczne

25.08.2012 13.12
Opaska reagująca na promienie słoneczne
REKLAMA
REKLAMA

Różne są sposoby ostrzegania i ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Lubimy się opalać, lubimy wypoczynek w miejscach gdzie słońca jest po dostatkiem, ale co robić, gdy jest go za dużo? W jaki sposób możemy zmienić poziom niezwykle groźnych promieniu UV? Okazuje się, że sposób na to jest bardzo prosty. Wystarczy prosta opaska na nadgarstek reagująca na stężenie promieni UV. W prosty sposób ostrzega ona posiadacza o możliwym „przedawkowaniu” promieni słonecznych.

Papierowa opaska na nadgarstek, opracowana przez Szkocki Uniwersytet w Strathclyde, reaguje na siłę działania promieni słonecznych, ukazując ją poprzez zmianę koloru. W zależności od stężenia promieni UV gadżet w płynny sposób zmienia kolor z żółtego do rożowego. Zmiana koloru oczywiście ma sygnalizować zbliżanie się do limitu bezpieczeństwa, a co za tym idzie – zaalarmowania posiadacza o niebezpieczeństwie poparzenia słonecznego, czy też udaru.

Niewątpliwie, bardzo często najprostsze pomysły okazują się być tymi najlepszymi. Zwłaszcza kiedy chodzi o innowacyjne produkty związane z ogólną kwestią zdrowia człowieka. Nie tak dawno opisywałem produkty Withings. Inteligentne urządzenia współpracujące z najnowszymi mobilnymi urządzeniami, które pozwalają w wygodny sposób monitorować nasz organizm pod względem wagi czy pracy serca. Osiągnięciem podobnej prostoty w działaniu musieli kierować się się inżynierowej z wyżej wymienionego uniwerstytetu. Fiona Strang należąca do zespołu odpowiedzialnego za realizację projektu stwierdziła nawet, że ich produkt bez wątpienia będzie miał znaczący wpływ na rozwój zdrowia publicznego.

Czy ma rację? Z tego co udało mi się dowiedzieć podobne opaski na rynku można znaleźć już od jakiegoś czasu, ale w opinii wielu użytkowników nie do końca spełniają one swoje zadanie. Raz, że ich cena nie była zadowalająca. Dwa, że niejednokrotnie wskazywały nieprawidłowe informacje. Trzy, że tego rodzaju opaski służyć będą dzieciom, a te jak wiadomo w czasie zabawy nie myślą o tym, by dbać o kolejny gadżet kupiony przez rodziców. Dlatego niekwestionowanie niska cena w połączeniu z atrakcyjnym wyglądem z pewnością pozwoli ludziom czerpać przyjemność z przebywania na słońcu równorzędnie kontrolując przy tym poziom zagrożenia płynącego z nadmiaru promieni UV.

Opaska funkcjonuje dzięki kwasowi, który reaguje na obecność promieni słonecznych, zmieniając tym samym jej kolor. Oczywiście producenci przygotowali kilkanaście typów opasek przystosowanych dla różnych typów karnacji skóry. Dzięki temu osoba o naturalnie jaśniejszej tonacji skóry będzie miała możliwość dobrania odpowiedniej wersji produktu.

Owszem, istnieje już kilkanaście aplikacji na urządzenia mobilne, który przypominają o regularnym nawilżaniu skóry odpowiednim balsamem zabezpieczającym, jednak szkocki wynalazek posiada jeden niepodważalny atut. Do pełnej , bezpieczniej kontroli nie potrzebujemy w jego wypadku żadnego smartfona czy innego tego typu sprzętu.

Obecnie prototyp jest w fazie komercjalizacji i zgodnie z wszelkimi przewidywaniami dostępny będzie na rynku wczesną jesienią 2013 roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA