REKLAMA

Chcesz grać wygodnie na smartfonie? Podłącz do niego DualShocka!

08.08.2012 08.51
Smartfon z Dualshockiem, dzięki któremu wygodnie pograsz w mobilne gry
REKLAMA
REKLAMA

Smartfony są wspaniałymi urządzeniami, zwłaszcza jeżeli chodzi o ich możliwości mobilnego grania. Na platformy iOS oraz Android pojawia się mnóstwo gier, wśród których znajdziemy zarówno proste produkcje, jak również skomplikowane tytuły znane z konsol. Granie na smartfonie ma w zasadzie tylko jedną wadę – tragiczne sterowanie.

Machanie palcem na ekranie lub używanie wyimaginowanych przycisków na pewno doprowadziło niejednego fana gier do szewskiej pasji. Trafienie w nie jest trudne i powoduje, że nie zawsze robimy w grze to, co zamierzyliśmy. Szczególnie widać to w przypadku strzelanek takich jak Shadowgun. Nawigacja postacią, poruszanie się i jednoczesne strzelanie jest tam niemal niemożliwe.

Z pomocą dla graczy, którzy nie mogą przyzwyczaić się do tego stosunkowo nowego sposobu sterowania przychodzi GameKlip. Jest to klips, który pozwala podłączyć smartfona do pada znanego z konsoli Playstation 3. Telefon łączy się wówczas z padem przez kabel USB lub Bluetooth i pozwala na sterowanie w grach za pomocą fizycznych gałek i przycisków. Jak na razie klips współpracuje tylko z urządzeniami takimi jak: Samsung Galaxy S III, Galaxy S II, Galaxy Nexus, Galaxy Note, HTC Evo 4G LTE oraz HTC One X. Klips bez kabla kosztuje 15 dol., zaś wersja z nim 23 dolary. Urządzenie stabilnie przymocowuje naszego smartfona do pada i sprawia, że ten nie wysunie się i nie spadnie na ziemię.

Każdy GameKlip jest stworzony specjalnie do danego typu smartfona. Oznacza to, że kupując klips współpracujący z Nexusem, nie wsadzimy do niego Samsunga Galaxy S III. Twórcy jednak zapewnieją, że są w stanie zrobić klips do każdego urządzenia, więc ich gama powinna niebawem się poszerzyć.

Niektóre telefony będą działać z tą przystawką bez dodatkowych aplikacji. Jednak z myślą o pozostałych powstała aplikacja „Sixaxis Controller”. Niestety, zrootowanie telefonu jest konieczne do bezprzewodowego łączenia się z padem. Co więcej, aplikacja może nie działać ze wieloma telefonami.

Jeśli chcecie sprawdzić, czy wasz smartfon zadziała z klipsem, ściągnijcie z Google Play aplikację Sixaxis Compability Checker.

Wydaje mi się, że idea stworzenia takiego sprzętu to prawdziwa gratka dla osób, które lubią grać w tytuły bardziej skomplikowane niż Cut The Rope lub Angry Birds. Dual Shock nie jest idealnym padem, jednak sądzę, że w tym przypadku sprawdzi się co najmniej wyśmienicie. Gałki są ułożone daleko od powierzchni smartfona, co sprawia, że nie zasłonimy dłońmi ekranu. Sam się dziwię, że urządzenie to nie pojawiło się na Kickstarterze. Ciekawy pomysł i niedopracowanie (brak współpracy z większością telefonów) sprawiły, że idealnie by się tam odnalazł. Jestem pewien, że mnóstwo osób zapłaciłoby, by wspomóc jego twórców.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA