Bezpieczeństwo Mac OS X - F-Secure straszy, chyba trochę na wyrost
Zdaniem specjalistów z firmy F-Secure, użytkownicy komputerów z Mac OS X powinni zacząć się bać, bo liczba złośliwego oprogramowania na tę platformę szybko rośnie. Brzmi to dość alarmująco, ale jak się tak przyjrzeć cyferkom to ta liczba wygląda raczej zabawnie niż groźnie - z analiz F-Secure wynika, że w 2011 roku pojawiło się... 58 nowych złośliwych programów atakujących system Apple'a. W porównaniu to z dziesiątkami tysięcy wirusów i trojanów dla Windows, to jest nic.

REKLAMA