REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kliknij - nie będziesz zawiedziony

24.05.2010
13:21
REKLAMA
REKLAMA

Kliknąłeś, bo zaintrygował Cię tytuł? Taką właśnie strategię obrony przed hegemonią medilalną Google’a w ostatnich dniach przyjął Steve Jobs, który w kolejnym krótkim mailu do fana odpowiada na pytanie o to, co Apple będzie miało do pokazania podczas czerwcowej konferencji WWDC. Działa? Działa, bo tak jak Ty kliknąłęś tutaj, aby dowiedzieć się o co chodzi, tak wszyskie oczy medialne zwrócone będą na Apple podczas WWDC.

To był zdecydowanie tydzień Google’a i mimo, iż przed konferencją I/O Twitter wyćwierkał w zasadzie wszystkie nowości przedstawione przed pracowników firmy z Mountain View, to zaskoczenie rozmachem nowych inwestycji Wielkiego Brata internetu jest spore. Android 2.2 z pełną listą killer-opcji, sklep z aplikacjami web dla nadchodzącego mobilnego systemu operacyjnego Chrome OS, w końcu Google TV – to wszystko spowodowało, że w zadziwiający sposób nagle wszystkie mega-sensacje o kolejnych wyciekach zdjęć nowego iPhone’a (i to na dodatek białego) wypadły poza nagłówki najbardziej poczytnych miejsc w sieci.

To nie mogło spodobać się ekipie marketingowej Apple’a, szczególnie, że pałeczkę medialnej sztafety przejął Google – niedawny partner Steve’a Jobsa w walce przeciwko wspólnemu wrogowi, Microsoftowi, a ostatnio rywal numer jeden praktycznie na każdym polu. Przecież te wszystkie wietnamsko-chińskie iPhone’y jak zwykle miały przygotować medialne pożądanie nowej odsłony smartfonu Apple’a, a tu nagle wszyscy tylko o Androidzie, Chrome Web Store i Google TV.

Jeśli do tej pory mogliśmy mieć jeszcze jakieś wątpliwości, czy zaangażowaie Steve’a Jobsa w konwersację z klientami to rzeczywiście wyraz przemyślanej strategii marketingowej, to teraz chyba mieć ich już nie można. Aby przekaz był wystarczająco nośny Jobs wybrał mocno nacechowany anty-Google i wulgarny mail jednego z fanów Apple’a.

Tłumaczyć chyba nie trzeba?, bo każdy potrafi odkodować te „mocne” wyrazy i zorientować się do kogo są adresowane. „Nie będziesz zawiedziony” odpowiada Jobs na pytanie na sugestię fana, że Apple powinno pokazać na WWDC coś wielkiego, aby „zmieść Google’a z powierzchni ziemi”.

Przy okazji każdy przeczyta przesłanie „Fuck the Google Android team…”.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA