REKLAMA

Nowość w aplikacji inPostu. Gigant reaguje na coraz większą konkurencję i obniża ceny

Nowością inPost jeszcze bardziej przejmuje działalność, która dotychczas była domeną przede wszystkim poczty. Nowy rodzaj przesyłek ma sprawić, że te będą krążyły nawet po tym samym mieście. I sprawia, że InPost ponowie może być postrzegany jako jedna z najtańszych firm.

12.03.2024 11.48
mini paczka
REKLAMA

Oczywiście to nie tak, że małe rzeczy nigdy wcześniej przez paczkomaty nie były wysyłane. Mając jednak do podania drobiazgi, korzystało się z poczty, bo list był zwyczajnie tańszy. InPost i tę formę dostarczania przesyłek chce przejąć. Stąd start usługi Mini Paczka. Skoncentrowanej na niewielkich przedmiotach i kosztującej mniej niż dotychczasowe opcje.

REKLAMA

W Mini paczce nadasz niewielkie przedmioty za niewielkie pieniądze – tylko 11,99 zł za nadanie paczki przez Paczkomat lub 14,99 zł za dostawę do domu. Wymiary Mini paczki to maksymalne: 4 x 23 x 40cm, minimalne 10 x 15cm, a maksymalna waga to 3kg. Opcja dostępna jest tylko w aplikacji InPost Mobile

– czytamy na stronie.

InPost sugeruje, że w ramach Mini Paczki wysłać można m.in.:

  • dokumenty lub notatki,
  • książkę,
  • modne dodatki, np. biżuterię handmade, szal, rękawiczki lub okulary przeciwsłoneczne,
  • płyty CD i gry komputerowe,
  • smartwatcha,
  • akcesoria do telefonu, np. case’a lub ładowarkę,
  • niewielkie kosmetyki,
  • klocki, puzzle lub gry.

Firma zaznacza, że za pomocą tej usługi wysyłać można przesyłki także "na drugi koniec miasta"

"Ktoś zostawił u Ciebie ładowarkę do telefonu i bardzo na nią czeka? A może chcesz oddać znajomemu książkę, którą przetrzymujesz zdecydowanie za długo, a nie macie czasu się spotkać?" – według InPostu w takich sytuacjach nowa usługa ma przydać się użytkownikom. Paczka dotrze do adresata już na drugi dzień.

Jak widzimy po cenniku w aplikacji skorzystanie z Mini Paczki faktycznie opłaca się bardziej niż w przypadku dotychczasowych opcji. Ba, gdyby usługa istniała, gdy robiliśmy nasz wielki test automatów paczkowych, okazałoby się, że InPost jest jednym z najtańszych dostawców. W ramach naszego wyzwania przesyłaliśmy niewielkie przedmioty i w tym przypadku InPost zrównałby się z Orlen Paczką. Wówczas to właśnie ta dostawa była najtańsza, a od InPostu droższy był tylko DHL.

Najmniej zapłacić trzeba za dostawę Orlen Paczką – wysyłka kosztuje 11,99 zł. Za usługę DPD zapłaciliśmy 13,99 zł, Poczta Polska za transport do Poczteksu wzięła 14,50 zł, a inPost 16,99 zł. Najdroższy okazał się więc DHL, bo zapłaciliśmy 18,60 zł

- wyliczaliśmy.

Można więc nieśmiało założyć, że coraz większa konkurencja na rynku automatów paczkowych sprawiła, że przynajmniej w przypadku małych paczek ceny spadły.

Na Spider's Web piszemy więcej o automatach paczkowych:

REKLAMA

zdjęcie główne: The_Pixel / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA