REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto Lenovo Legion GO. Wyciekła specyfikacja i cena przenośnej konsoli

Kolejnym dużym producentem, który wyda swoją przenośną konsolę z Windowsem będzie Lenovo z Legion GO. Właśnie poznaliśmy specyfikację techniczną. Szykuje się mocarny konkurent dla Asus ROG Ally.

28.08.2023
16:44
Oto Lenovo Legion GO
REKLAMA

Konkurencji na rynku nigdy za wiele - im większy wybór, tym lepsze ceny i większe możliwości dla nas, kupujących. Rynek przenośnych konsol umożliwiających rozgrywkę w tytuły zaprojektowane na komputery osobiste nie jest jeszcze taki wielki, ale dzięki Steam Deckowi (który działa na Linuxie) oraz niedawno zaprezentowanemu ROG Ally będzie tylko rósł.

REKLAMA

Tak prezentuje się Lenovo Legion Go. Specyfikacyjnie wygląda jak ROG Ally…

Do sieci wyciekła specyfikacja konsoli Lenovo Legion Go. Jest to sprzęt, który pod wieloma względami przypomina Steam Decka, ROG Ally oraz Nintendo Switcha, jednak najbliżej mu do propozycji Asusa. Konsola według specyfikacji dostępnej dzięki testom wydajności bazuje na systemie Windows 11 w wersji 23H2, a moc zapewnia procesor AMD Ryzen Z1.

Wcześniejsze doniesienia były nieco odmienne, ale finalnie okazuje się, że producent wykorzystał tu układ znany m.in. z konsoli ASUS ROG Ally, który producent przez pewien czas miał do użytku na własność. Detale ujawniają bowiem, że jest to, w zależności od wersji, Ryzen Z1 lub Z1 Extreme z 8 rdzeniami (Zen 3), 16 wątkami i układem graficznym RDNA 2 - czip ma do dyspozycji 16 GB pamięci operacyjnej LPDDR5X o częstotliwości 7500 MHz. Na pliki przeznaczono dysk SSD PCIe M.2 o pojemności 512 GB.

Lenovo Legion Go zyskał 8,8-calowy ekran o dość wysokiej rozdzielczości 2560 × 1600 pikseli (proporcje 16:10). Specyfikacja techniczna konsoli producenta przypomina propozycje od Asusa - ma ten sam układ, więc powinna oferować tę samą wydajność, natomiast Lenovo postawiło tu na ekran o wyższej rozdzielczości. Nie wiemy jednak jaką częstotliwość odświeżania matrycy będzie oferował.

W specyfikacji nie powinno też zabraknąć większego akumulatora 49,2 Wh (ROG Ally dysponuje 40 Wh baterią) ze wsparciem szybkiej ładowarki o mocy 65 W z USB-C. Co ciekawe każdy kontroler też ma swoją baterię - 900 mAh. Lenovo Legion GO został wyposażony w 2x USB-C (USB 4.0, DisplayPort, Power Delivery), combo jack 3,5 mm, dwa głośniki 2 W, WiFi 6E oraz Bluetooth 5.2.

Lenovo Legion Go pod względem wyglądu i budowy przypomina Steam Decka i Nintendo Switcha

Natomiast ostatnio dostaliśmy też rendery ujawniające wygląd Lenovo Legion Go, które jasno pokazują podobieństwo konsoli do Nintendo Switcha, ponieważ urządzenie ma oferować odłączane (wysuwane) kontrolery. Ponadto na prawym kontrolerze znajduje się trackpad, którego znamy ze Steam Decka.

Można powiedzieć, że Lenovo wyciągnęło najlepsze cechy z konkurencyjnych konsol i spięło to w jedną całość, która prezentuje się naprawdę sensownie.

Lenovo Legion Go - jaka cena?

REKLAMA

Według doniesień serwisu Windows Report urządzenie ma trafić na rynek już 1 września w cenie 799 euro (ok. 3600 zł). To identyczna cena, jaką musimy zapłacić za konsolę Asusa ROG Ally z układem Z1 Extreme w Europie (w Polsce kosztuje 3800 zł), więc nowy sprzęt Lenovo będzie mógł się równać z propozycją Asusa.

Cena oczywiście jest wyższa w porównaniu ze Steam Deckiem z SSD o pojemności 512 GB, ale Z1 Extreme zapewnia wyższą wydajność.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA