REKLAMA

Rozbił samolot, żeby zgarnąć kliki na YouTubie. Teraz może trafić do więzienia

W sieci ponownie zrobiło się głośno o youtuberze, który opublikował film, na którym rozbija swój samolot. Jak się okazuje, zrobił to całkowicie celowo - to przykład, jak NIE zdobywać wyświetleń i lajków na tej popularnej platformie.

12.05.2023 16.18
Ile zarabiają youtuberzy?
REKLAMA

Pod koniec 2021 roku, 24 grudnia, TrevorJacob opublikował swój film zatytułowany "I Crashed My Airplane". Najnowsze doniesienia wskazują na to, że twórcy grozi nawet 20 lat więzienia. Był to bowiem skok na wyświetlenia, który miał zapewnić youtuberowi sławę i pieniądze, a co najwyżej przysporzył mu ogromnych kłopotów.

REKLAMA

Youtuber celowo rozbił swój samolot. Teraz mu grozi więzienie

Jak informuje Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, 29-letni Trevor Daniel Jacob, czyli youtuber pod pseudonimem TrevorJacob, przyznał się do utrudniania śledztwa federalnego, dotyczącego sprawy rozbicia samolotu. Jednocześnie komunikat prasowy ujawnia, że było to celowe działanie, które miało na celu stworzenie filmu.

Innymi słowy, był to prosty skok na wyświetlenia. Początkowo jednak autor zupełnie temu zaprzeczał - twierdził bowiem, że w trakcie lotu samolot działał nieprawidłowo i maszyna nie miała jak bezpieczenie wylądować. Po całym incydencie nawet nie zgłaszał sprawy natychmiastowo, tylko postanowił na własną rękę "posprzątać" wrak samolotu, a jego szczątki zostały pocięte na małe części i wyrzucone do śmieci.

REKLAMA

Co więcej, film miał zawierać lokowanie produktu, a więc na pierwszy rzut oka widać, że rozbicie było celowe. Finalnie do wszystkiego się przyznał - w tym do utrudniania śledztwa służbom. Youtuber ewidentnie był też przygotowany do rozbicia samolotu.

Z pewnością nie jest to najlepszy sposób na zdobycie wyświetleń. Choć twórca nagrania zdobył ich 3,2 mln, to społeczności nie spodobała się cała akcja - wystarczy spojrzeć na liczbę łapek w górę - 33 tysiące, i w dół - 207 tysięcy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA