REKLAMA

Tajemnicza spirala na niebie. Niektórzy myśleli, że to portal obcych

Mieszkańcy Alaski mogli podziwiać niezwykłe zjawisko na niebie. Spirala, jaka ukazała się wśród gwiazd i na tle zorzy polarnej wywołała prawdziwą burzę internetową. Niektórzy myśleli, że za chwilę z portalu na niebie wyłoni się UFO. Nie był to jednak wstęp do inwazji kosmitów, lecz efekt startu rakiety ludzi.

18.04.2023 06.46
Tajemnicza spirala na niebie. Niektórzy myśleli, że to portal obcych
REKLAMA

Na południowy wschód od Fairbanks na Alasce fotograf Todd Salat uchwycił niezwykłe zjawisko na nocnym niebie - oszałamiającą i jasną spiralę otoczoną zorzą polarną. Tajemniczy obiekt dosłownie zapierał dech w piersiach. Co więcej, przemieszczał się on po niebie.

REKLAMA

Nie miałem pojęcia, co to było. Powiedziałbym, że to chyba najdziwniejsza rzecz, jaką widziałem w życiu. To coś stawało się coraz większe i przesuwało się po niebie. Całość wyglądała jak dzieło sztuki

- powiedział fotograf Todd Salat w rozmowie z Anchorage Daily News.

Mężczyzna dodał, że na dalekiej północy widział wiele bardzo niezwykłych zjawisk na niebie, ale coś takiego zobaczył pierwszy raz. Zjawisko było widoczne nie tylko w Alasce, lecz także w innych stanach USA i Kanadzie. Wielu ludzi zrobiło zdjęcia i nagrania tego niecodziennego widoku i podzieliło się nimi w mediach społecznościowych.

Niektórzy obserwatorzy porównywali spiralę do tęczy, komety lub portalu do innego wymiaru. Inni zastanawiali się, czy to nie jakiś eksperyment wojskowy lub sygnał od obcych.

Jednak eksperci wyjaśnili, że zjawisko było spowodowane przez spaliny silnika rakiety, który wypuszczał parę wodną na wysokości około 200 kilometrów nad ziemią. Cząstki lodu tworzyły chmurę, która zmieniała kształt i kolor pod wpływem oświetlenia.

REKLAMA

To widowisko zostało stworzone przez człowieka i powstało w wyniku działania silnika rakietowego z misji SpaceX Transporter-7, która wystartowała na Falconie 9 z Vandenberg Space Force Base w Kalifornii w piątek wieczorem z 25 satelitami jako ładunkiem

- wyjaśnia Don Hampton, profesor w Instytucie Geofizyki Uniwersytetu Alaski.

Zjawisko było podobne do tego, które miało miejsce w Norwegii w 2009 r., podczas testu rosyjskiej rakiety balistycznej Buława. Wtedy też na niebie pojawiła się biała spirala z niebieskim stożkiem w środku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA