REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie /
 3. Poradniki
 4. Social Media - Poradniki

Jak pobrać film z Facebooka? Prosty trik na ściąganie wideo na telefonie i komputerze

Biorąc pod uwagę złożoność Facebooka, wydawać by się mogło, że pobieranie filmu to karkołomne zadanie wymagające instalowania dodatkowych aplikacji i wtyczek. Nic z tych rzeczy, gdyż istnieje prosty trik na pobieranie dowolnego filmiku lub rolki bezpośrednio z Facebooka.

30.01.2023
5:51
jak-pobrac-film-z-facebooka
REKLAMA

Facebook pod względem liczby wideo wrzucanych dziennie na platformę może konkurować z YouTube. W serwisie społecznościowym znajdziemy miliony filmów przedstawiających zarówno użytkowników serwisu w codziennych sytuacjach, jak i memy, przepisy kulinarne, poradniki czy nagrania transmisji na żywo.

Przy tak szerokim spektrum treści audiowizualnych obecnych na Facebooku prędzej czy później trafimy na wideo, którego nie chcemy po prostu dodać do zapisanych, a pobrać na komputer lub telefon. Istnieje kilka narzędzi oraz jeden prosty trik, aby to zrobić.

REKLAMA

Czy ściąganie filmów z Facebooka jest legalne?

Niezależnie od tego, czy pobierasz grafikę z wyszukiwarki Google Grafika, muzykę z YouTube czy film z Facebooka, warto jest pamiętać o kwestiach prawnych, gdyż każda treść udostępniania jest w internecie na pewnej licencji. Niezaleznie od licencji na jakiej udostępniony jest plik, obowiązuje też prawo autorskie. Ale co prawo autorskie mówi o samym pobieraniu?

Zgodnie z artykułem 23 ustawy o prawie autorskim na użytek osobisty wolno korzystać "z rozpowszechnionego już utworu bez zezwolenia twórcy". Z kolei użytek osobisty ustawodawca definiuje jako "Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego."

Z perspektywy technicznej samo obejrzenie filmu to już w pewien sposób pobieranie go, gdyż plik z filmem jest przechowywany w tymczasowej pamięci podręcznej przeglądarki, która korzysta z pamięci masowej urządzenia. Warto zaznaczyć, że mowa tu o utworach rozpowszechnionych - w tym przypadku filmach, które zostały udostępnione publicznie.

Innymi słowy, jeżeli film jest dostępny publicznie (oznaczenie zasięgu posta jako publiczny) na Facebooku, a naszym zamiarem jest odtworzenie go sobie lub znajomym, nie grożą za to żadne konsekwencje. Należy jednak wstrzymać się od dalszego rozpowszechniania filmu (np. poprzez udostępnienie go na swoim profilu na Facebooku lub w serwisie YouTube), monetyzacji dostępu do niego oraz wystrzegać się pobierania filmów z zasięgiem ograniczonym przez twórcę.

Jak pobrać film z FB na komputer? Łatwy sposób

Pobieranie filmu z FB - podobnie jak filmu z YouTube - utożsamia się z wykorzystaniem dodatkowych stron internetowych, wtyczek czy programów, gdyż serwis społecznościowy nie posiada dedykowanego przycisku "Pobierz film". Jednak jest to tylko jedna z opcji, gdyż w rzeczywistości istnieje prosty trik na pobranie filmu z Facebooka bezpośrednio ze strony - bez narzędzi pośredniczących.

 • Zacznij od przejścia do postu i kliknięcia ikony trzech kropek w prawym górnym rogu. Następnie kliknij "Kopiuj link".
 • Przejdź do paska adresu, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "Wklej". Na klawiaturze wciśnij klawisz Enter i poczekaj na pełne załadowanie strony.
 • Teraz dwukrotnie kliknij pasek adresu, tak aby wyświetlił się pełny adres URL strony. Fragment WWW zastąp frazą mbasic. Ponownie naciśnij Enter.
 • Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na wideo i wybierz opcję "Otwórz link w nowej karcie" (Chrome) lub "Otwórz odnośnik w nowej karcie" (Firefox) lub "Otwórz link na nowej karcie" (Microsoft Edge).
 • W nowo otwartej karcie ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy na wideo, a następnie wybierz opcję "Zapisz film wideo jako..." lub wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+S.

Powyższa metoda działa również dla rolek (Facebook Reels).

Jak pobrać film lub rolkę z Facebooka? Na telefonie i na komputerze

Zdecydowana większość z nas z Facebooka korzysta na telefonie poprzez aplikację, tak więc pobieranie filmów poprzez przeglądarkową wersje może okazać się kłopolitwe.

Jak w takim razie pobrać wideo z Facebooka na telefonie? Można użyć jednej ze stron, które automatycznie pobiorą dla nas film z Fb. Niezależnie od tego, jakiej strony użyjesz, musisz najpierw uzyskać link do wideo. Jak to zrobić?

 1. Przejdź do postu zawierającego wideo
 2. Dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu posta
 3. Z menu wybierz opcję "Kopiuj link"

Następnie owym linkiem możemy posłużyć się na dowolnej stronie pobierającej filmiki z Facebooka, do wyboru mamy m.in.:

 • fdown.net
 • snapsave.app
 • getfvid.com
 • fbdownloader.net
 • smallteotools.com

Każda z tych stron posiada pole do wklejenia adresu URL, które należy dotknąć przez dłuższą chwilę, aż do momentu pojawienia się przycisku "Wklej". Następnie wystarczy dotknąć przycisku "Download", aby serwis pobrał film z Facebooka.

Pobieranie filmu z FB w serwisie snapsave.app
REKLAMA

Warto zaznaczyć, że powyższa metoda działa zarówno na telefonie i na komputerze i za jej pomocą można pobierać również rolki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA