REKLAMA

Galaxy S20 i Galaxy Note20 wchodzą w nowy rok z nowym systemem. Samsung udostępnia Androida z One UI 4.0

Bazujący na Androidzie 12 nowy system Samsunga zaczyna być udostępniany nowym urządzeniom. Po najnowszych sztandarowcach przyszedł czas na ubiegłoroczne telefony z linii Galaxy S i Galaxy Note.

29.12.2021 10.27
samsung-galaxy-s20-fe-10
REKLAMA

Samsung już od dłuższego czasu jest wiodącym producentem sprzętów z Androidem w kwestii szybkiego i sprawnego udostępniania aktualizacji oprogramowania. Sztandarowe modele otrzymują je błyskawicznie, a i te tańsze nie są pomijane. Aktualizacje serwisowe były wręcz niejednokrotnie dostarczane na Galaxy S szybciej niż na telefony Pixel.

REKLAMA

Czytaj też:

Androida z One UI 4.0, a więc system bazujący na Androidzie 12, dostały już w listopadzie telefony Galaxy S21, Galaxy S21+ i Galaxy S21 Ultra. Od teraz aktualizacja jest też dostępna dla zeszłorocznych modeli, a więc Galaxy S20, Galaxy S20 FE i Galaxy Note20.

Uaktualnienie jest udostępniane falami, a więc w przeciągu kolejnych dni jest udostępniane kolejnym grupom urządzeń. Nie wszyscy więc otrzymają je od razu. Dla przykładu wiemy już, że telefony przeznaczone na rynek szwajcarski zgłaszają już dostępność uaktualnienia. Te z Polski, w momencie oddawania tego tekstu do publikacji, jeszcze nie.

Android z One UI 4.0 dla Galaxy S20 – co nowego?

Jedną z najważniejszych zmian wizualnych nowego systemu jest możliwość personalizacji kolorów w interfejsie. Android z One UI 4.0 potrafi dostosować kolorystykę przycisków, dymków, suwaków i teł do aktualnie wybranej tapety. Kolejną zmianą są widżety oraz rekomendacje widżetów. Zmieni się też panel wyboru widżetu, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć ten, którego użytkownik szuka. Widżety będzie można też dodawać do ulubionych. Dodatkowo wygląd wszystkich widżetów zostaje ujednolicony. Każdy ma teraz zaokrąglone rogi.

Kolejna nowość w Android z One UI 4 dotyczy trybu ciemnego, który obejmie teraz tła interfejsu, tapety, ale też same ikony aplikacji. Będą one ciemniejsze. Ulepszono też tryb Obraz w Obrazie, w którym okienko z filmem można będzie przesuwać w dowolne miejsce ekranu i dowolnie zmieniać jego wielkość. Zmieni się też rozkład elementów w panelu szybkich ustawień, a do tego będzie można zmienić źródło audio za pomocą jednego kliknięcia nawet na ekranie blokady.

Do tego w prawym górnym rogu pojawią się znaczniki prywatności, informujące za pomocą koloru czy w danym momencie jakaś aplikacja korzysta z mikrofonu lub kamery. Ponadto w nowym systemie można decydować jak precyzyjne informacje o lokalizacji ma wykorzystywać dana aplikacja.

REKLAMA

Android z One UI 4.0 dla Galaxy S21, Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3 z problemami. Te właśnie zostały rozwiązane.

Samsung na kilka dni wstrzymał rozprowadzanie aktualizacji dla tegorocznych modeli sztandarowych z uwagi na doniesienia użytkowników o usterkach, wpływających na stabilność i kulturę pracy systemu. Problem ten, jak informuje producent, został rozwiązany i dystrybucja uaktualnień została wznowiona. Osoby, które zainstalowały aktualizację przed wykryciem tych usterek otrzymają niewielkie uaktualnienie serwisowe, które je naprawia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA