REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak wygląda Samsung Galaxy S22 Ultra. Miał być najbrzydszy, a będzie jednym z najładniejszych

Jak będzie wyglądał Samsung Galaxy S22 Ultra? Zapowiadało się, że raczej nie skradnie serc klientów swoim wyglądem, ale wystarczyło kilka lepszych zdjęć i już sytuacja ulega całkowitej zmianie.

27.12.2021
10:13
Tak wygląda Samsung Galaxy S22 Ultra
REKLAMA

Samsung Galaxy S22 Ultra będzie najlepszym smartfonem Samsunga. Na jego premierę musimy poczekać do lutego, ale już teraz wiemy, jak będzie wyglądał. Nowe zdjęcia pokazują smartfon w pełnej krasie, a wygląda on pięknie.

REKLAMA

Pierwsze zdjęcia Samsunga Galaxy S22 Ultra wyciekły na początku listopada. Przeciek pokazywał smartfon w pełnej krasie, przy czym wiarygodność tego przecieku była bardzo wysoka. Fotografię opublikował Jon Prosser, który ma na swoim koncie kilka głośnych wpadek, ale zasadniczo pozostaje jednym z największych leakerów w branży.

 class="wp-image-1981745"
Samsung Galaxy S22 Ultra na pierwszym przecieku

Ten przeciek wygląda wiarygodnie również z uwagi na kiepską jakość zdjęć Samsunga Galaxy S22 Ultra. Zostały one zrobione na szybko w podłym świetle. Sampel testowy miał odciski palców i kurz, więc wyglądał na używany. Na tylnej ściance znajdowała się naklejka z hasłem POUFNE, zakaz zdjęć, nie na sprzedaż, nie upubliczniaj informacji. Na 2-3 miesiące przed premierą projekt smartfonów jest już gotowy i najpewniej właśnie rusza masowa produkcja. Smartfon jest wewnętrznie testowany, a na tym etapie zmiany obejmują już właściwie tylko oprogramowanie.

Galaxy S22 Ultra wyglądał na zdjęciach okropnie. Pięć osobnych oczek aparatu było dziwnym pomysłem, a do tego brzydkie warunki oświetleniowe nie ułatwiały ciepłego przyjęcia takiego projektu. W międzyczasie pojawiło się kilka nowych wycieków, które potwierdziły kontrowersyjny wygląd topowego Samsunga. Teraz smartfon w końcu zobaczyliśmy w prawdziwych zdjęciach zrobionych w dobrej jakości.

 class="wp-image-1988513"

Twitterowicz hypark22 stworzył makietę Samsunga Galaxy S22 na bazie wszystkich dotychczasowych przecieków. Autor zadbał o odwzorowanie materiałów (metal i szkło), wielkości, wyglądu, ale też wykończenia (matowe plecki). Całość wygląda jak prawdziwy smartfon. Tego typu atrapy pojawiają się w ostatnich latach przy każdej najważniejszej premierze na rynku smartfonów.

No i mają mnie. Przyznaję, mają mnie. Galaxy S22 Ultra na nowych zdjęciach wygląda rewelacyjnie: minimalistycznie, surowo, nieco biznesowo. Czyli dokładnie tak, jak powinien wyglądać topowy smartfon, skierowany m.in. do klienta biznesowego. A przecież taki będzie S22 Ultra, szczególnie z uwagi na fakt, że mamy tu wbudowany rysik, więc S22 Ultra przejmie sporo klientów korzystających dotychczas z serii Note.

 class="wp-image-1988516"

Od razu widać, że mamy do czynienia z Samsungiem. Choć projekt obiektywów nieco przypomina LG Velvet, to liczba oczek nie pozostawia złudzeń: mamy mieć do czynienia z najlepszym fotograficznym Samsungiem.

To właśnie aparat ma być kluczową cechą Samsunga Galaxy S22 Ultra

 class="wp-image-1988519"
REKLAMA

A czego możemy spodziewać się po aparacie Samsunga Galaxy S22 Ultra? Specyfikacja poszczególnych aparatów i obiektywów będzie taka sama jak rok temu, ale zmiany w oprogramowaniu mają być wręcz rewolucyjne, jeśli wierzyć przeciekom. Jedną z głównych nowości ma być tryb AI działający na głównym aparacie. Ma on podnosić szczegółowość w niespotykanym stopniu.

Po za tym na pokładzie znajdzie się zapis 12-bitowych RAW-ów z HDR-em, całkowity brak spadku jakości zoomu w całym zakresie od 1x do 3x (a maksymalny zoom wyniesie 100x), o 58 proc. lepszą stabilizację wideo za sprawą nowego systemu stabilizacji optycznej, w której soczewki mają dużo większy zakres ruchu, funkcję predykcji ruchu wykorzystywaną do ustawiania ostrości w trybie portretowym, tryb Super HDR w wideo, funkcję Smart ISO Pro HDR, która ma mieć bardzo duży wpływ na jakość zdjęć. Nie mogę się doczekać, aż sprawdzimy to wszystko w praktyce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA