REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

DuckDuckGo pracuje nad własną przeglądarką na komputery. "Nigdy nie jest za późno, aby powstrzymać firmy przed szpiegowaniem"

W swoim corocznym podsumowaniu firma DuckDuckGo ogłosiła, że pracuje nad komputerową przeglądarką internetową. Nowe narzędzie DuckDuckGo docelowo ma się stać najlepiej chroniącą prywatność użytkownika przeglądarką na rynku.

DuckDuckGo pracuje nad własną desktopową przeglądarką internetową
REKLAMA

W poście opublikowanym 21 grudnia na łamach oficjalnego bloga DuckDuckGo Gabriel Weinberg, CEO DuckDuckGo, ogłosił prace nad DuckDuckGo desktop - przeglądarką internetową dla komputerów stacjonarnych. DuckDuckGo desktop, tak jak pozostałe produkty firmy, będzie kłaść nacisk na możliwie największą ochronę prywatności użytkowników.

REKLAMA

Bez skomplikowanych ustawień, bez wprowadzających w błąd ostrzeżeń, bez poziomów ochrony prywatności – po prostu solidna ochrona prywatności, która działa domyślnie w wyszukiwaniu, przeglądaniu, poczcie e-mail i nie tylko. Nie jest to "przeglądarka w trybie prywatnym", to aplikacja codziennego użytku do przeglądania internetu, która szanuje twoją prywatność. Ponieważ nigdy nie jest za późno, aby powstrzymać firmy przed szpiegowaniem twojej historii wyszukiwania i przeglądania.

- pisze Weinberg

Jak zapowiedziano na blogu, DuckDuckGo desktop nie będzie oparty na Chromium - wersji open-source Google Chrome - tak jak niektóre z najpopularniejszych przeglądarek (np. Microsoft Edge czy Vivaldi). Zamiast tego przeglądarka będzie wykorzystywać silnik przeglądarki wbudowany w system operacyjny. W przypadku Windows będzie to Edge Chromium (WebView2), a w przypadku macOS - WebKit.

DuckDuckGo desktop nie jest pierwszą przeglądarką internetową firmy, gdyż w 2018 r. wyszukiwarka doczekała się mobilnych przeglądarek na systemy Android i iOS.

REKLAMA

DuckDuckGo nie ogłosiło konkretnej daty premiery swojego nowego projektu, jednakże w myślu postu opublikowanego na Twitterze, komputerowa wersja przeglądarki DuckDuckGo zostanie wydana w 2022 roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA