Oprogramowanie  / News

Zaczęło się. Messenger i Instagram Direct stają się jednością, a to dopiero początek

Picture of the author

Facebook wielokrotnie już komunikował zamiar zintegrowania sieci Instagram, Messenger i WhatsApp. Wygląda na to, że pierwszy etap tej unifikacji właśnie się rozpoczął.

Na dziś Facebook ma w swojej ofercie trzy komunikatory. Są to Messenger, WhatsApp i Instagram Direct nazywany też Threads. Żadna nie jest ze sobą zgodna: użytkownik WhatsAppa, dla przykładu, nie może w łatwy sposób wysłać wiadomości użytkownikowi Messengera. Mimo że przecież wszystko pochodzi od Facebooka.

Mark Zuckerberg, prezes Facebooka, wielokrotnie wspominał, że chciałby połączyć te sieci. Wszak ich odrębność wynika wyłącznie z tego, że Instagram i WhatsApp to usługi które Facebook zakupił zamiast tworzyć od zera. Nic dziwnego, że nie są wzajemnie zgodne i z rozwijanym od początku przez Fejsa Messengerem.

Messenger i Instagram – wysyłanie wiadomości między sieciami możliwe u pierwszych użytkowników.

Omawianą integrację zauważyli wybrani Czytelnicy serwisu The Verge. O wprowadzeniu integracji między Messengerem a Instagramem donoszą zarówno użytkownicy aplikacji na Androida, jak i na iOS-a. Niestety (a może na szczęście?), publiczne testy integracji komunikatorów prowadzone są na razie wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

(źródło: The Verge)

Użytkownik po uruchomieniu aplikacji Instagram będzie powitany powyższą planszą. Informuje ona o zastąpieniu mechanizmu Instagram Direct / Threads usługą Messenger. A także o korzyściach z tego wynikających, w tym możliwość kolorowania czatów, reakcjach emoji i gestach interfejsu.

Warto przy tym podkreślić, że – przynajmniej na razie – integracja ta jest opcjonalna. Jeżeli więc z jakiegoś względu nie życzymy sobie mieć Messengera w Instagramie, możemy odmówić i cieszyć się Directem jak do tej pory. Choć nie jest do końca jasne przez jak długi czas Facebook będzie utrzymywał pozostałe usługi komunikacyjne.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst