Gry  / News

Virtus.pro zawiesza działalność. To koniec pewnej epoki w polskim e-sporcie

To bardzo smutny dzień dla polskiego e-sportu. Virtus.Pro, którego zawodnicy od ponad dekady przynosili mnóstwo radości kibicom Counter-Strike'a, zawiesza działalność.

Na oficjalnej stronie drużyny napisano:

Ze względu na ostatnie wyniki, nasza dywizja CS:GO zawiesza udział w rozgrywkach turniejowych do odwołania. Do końca roku poinformujemy o podjętych przez nas krokach.

O decyzji poinformował też na Twitterze manager zespołu:

Koniec Virtus.Pro wynika z bardzo słabej dyspozycji.

Wręcz katastrofalnej. Polacy nie dostali się do prestiżowej ligi ESL Pro League i IEM-u w Katowicach. Po przegranych starciach z Vitality oraz x-komem ikoniczna postać dla polskiej sceny, Jarosław pasha Jarząbkowski zamieścił na swoim Facebooku wiele mówiący post:


Virtus.Pro nie wygrał większego turnieju od ponad roku.

Przegrane na krajowym podwórku tylko pogorszyły sytuację Polaków grających w barwach rosyjskiej organizacji. Ten rok upłynął Virtusom w rytm zmian kadrowych. W lutym do Kinguin przeniósł się z Taz, który z liderem drużyny, Filipem Neo Kubskim grał od początków polskiego CS-a w reprezentacji Polski.

W czerwcu do mousesports przeszedł Janusz Snax Pogorzelski, a w sierpniu skład opuścił także Paweł byali Bieliński. Obaj grali z Neo i pashą od końcówki 2013 roku.

Wobec braków kadrowych Virtus.Pro zasilili Piotr morelz Taterka (tomorrow.gg), Michał MICHU Müller (z  Team Kinguin) i Michał snatchie Rudzki (z AGO Esports). Nowy skład w krótkim czasie nie nawiązał jednak do sukcesów dawnej ekipy.

Wraz z Virtus.Pro kończy się pewna epoka w polskim e-sporcie.

Przez długie lata Virtus.Pro rozdawało karty w światowym CS-ie i stawiane było za wzór drużyny, która potrafi zmobilizować się na najważniejsze zawody i trwać w jednym składzie przez lata. Polska piątka na swoim koncie ma choćby:

  • 1. miejsce na ESL Major Series One Katowice 2014,
  • 1. miejsce na DreamHack Open Bucharest 2016,
  • 1. miejsce na  ESL ESEA Pro League Invitational.

I wiele innych sukcesów w zawodach najwyższej rangi - Premier. Neo uznawany jest za najlepszego gracza CS-a 1.6, a także czołowego zawodnika CS-GO. Pasha i Taz to z kolei jedni z najbardziej rozpoznawalnych zawodników, których genialne zagrania nie raz trafiały do meczowych powtórek.

Zawieszenie działalności Virtus.Pro w ramach CS-a może oznaczać koniec kariery najstarszych zawodników: 31-letniego Neo i rok młodszego pashy. Na całym zamieszaniu najlepiej wyszedł jak dotychczas Taz, który skład opuścił jako pierwszy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst