REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Bankowość
  3. Technologie
  4. Tech

Alior Bank nie ogląda się na innych. Zebrał partnerów i jeszcze w tym roku uruchomi bank cyfrowy

Alior Bank dostarczy konta wielowalutowe z dostępem do międzynarodowych przelewów i depozytów, solarisBank doda swoją bankową infrastrukturę, natomiast Raisin zaproponuje rozmaite opcje oszczędzania i inwestowania. Klienci będą mogli skorzystać z usług programu Mastercard Benefit Optimization. Taki jest model współpracy przy tworzeniu nowej platformy – banku cyfrowego.

Kantor Walutowy Alior Bank
REKLAMA
543 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nie od dzisiaj wiadomo, że unijna dyrektywa PSD2 całkowicie zmienia reguły gry przy finansowym stole. Wcześniej miejsca zajęte tylko i wyłącznie przez banki będą niebawem do dyspozycji innych instytucji finansowych. Nowe regulacje otwierają zdecydowanie szerzej drzwi do rynku, a tez nakłaniają do współpracy między największymi, a tymi mniejszymi. A może inaczej: PSD2 jasno pokazuje, że ci którzy nie skoncentrują się na współpracy po prostu przegrają.

Bank cyfrowy najpierw dla Niemców.

O otwarciu na nowe regulacje mogliśmy się przekonać podczas tegorocznej konferencji Impact’18 w Krakowie. Alior Bank ogłosił tam nawiązanie paneuropejskiej współpracy z Raisin, solarisBank i Mastercard. Instytucje wspólnie stworzą opartą na modelu Open API platformę, dzięki której klienci będą mogli w pełni korzystać z zalet nowych przepisów dotyczących otwartej bankowości. Debiut rynkowy w ostatnim kwartale tego roku.

Ten wyjątkowy bank cyfrowy będzie dostępny dla wszystkich obywateli UE. W pierwszej kolejności ma być rozwijany na rynku niemieckim. Od strony technologicznej projekt realizowany jest przez Efigence – wieloletniego partnera technologicznego Alior Banku.

REKLAMA

Otwarta bankowość, czyli szeroki wachlarz benefitów.

Dzięki tworzonej przez nas platformie klienci będą mogli łatwo i szybko skorzystać z tego, co najlepsze w ofercie każdego z podmiotów. Przykładowo, niemiecki klient otwierający konto w solarisBank, w klika minut będzie mógł otrzymać dostęp do konta wielowalutowego Alior Banku, a także wybrać dodatkowe usługi oszczędnościowe od Raisin i skorzystać z oferty Mastercard. To nasza pierwsza współpraca transgraniczna na tak dużą skalę. Projekt stanowi dla nas ogromne wyzwanie, ponieważ stawia bank w zupełnie nowej pozycji  – przekonuje Daniel Daszkiewicz, dyrektor departamentu FinTech w Alior Banku.

Otwarta bankowość ma wiele definicji, jednak my wierzymy, że jest to przede wszystkim szansa na wprowadzenie nowych, innowacyjnych usług, które ułatwią życie naszym klientom. Mastercard jest zaangażowany nie tylko w dostarczanie elastycznych rozwiązań, które odpowiedzą na potrzeby różnych klientów, ale przede wszystkim danie im szerokiego wachlarza benefitów. To, w połączeniu z naszą innowacyjną technologią kart wielowalutowych i płatności mobilnych sprawia, że bardzo ucieszyliśmy się z możliwości zostania partnerem inicjatywyuzupełnia Aleksander Naganowski, dyrektor Business Development, Partnerships and Innovation Poland w Mastercard.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA