REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Alior Bank nie ogląda się na innych. Zebrał partnerów i jeszcze w tym roku uruchomi bank cyfrowy

Alior Bank dostarczy konta wielowalutowe z dostępem do międzynarodowych przelewów i depozytów, solarisBank doda swoją bankową infrastrukturę, natomiast Raisin zaproponuje rozmaite opcje oszczędzania i inwestowania. Klienci będą mogli skorzystać z usług programu Mastercard Benefit Optimization. Taki jest model współpracy przy tworzeniu nowej platformy – banku cyfrowego.

15.06.2018
9:52
Kantor Walutowy Alior Bank
REKLAMA
REKLAMA

Nie od dzisiaj wiadomo, że unijna dyrektywa PSD2 całkowicie zmienia reguły gry przy finansowym stole. Wcześniej miejsca zajęte tylko i wyłącznie przez banki będą niebawem do dyspozycji innych instytucji finansowych. Nowe regulacje otwierają zdecydowanie szerzej drzwi do rynku, a tez nakłaniają do współpracy między największymi, a tymi mniejszymi. A może inaczej: PSD2 jasno pokazuje, że ci którzy nie skoncentrują się na współpracy po prostu przegrają.

Bank cyfrowy najpierw dla Niemców.

O otwarciu na nowe regulacje mogliśmy się przekonać podczas tegorocznej konferencji Impact’18 w Krakowie. Alior Bank ogłosił tam nawiązanie paneuropejskiej współpracy z Raisin, solarisBank i Mastercard. Instytucje wspólnie stworzą opartą na modelu Open API platformę, dzięki której klienci będą mogli w pełni korzystać z zalet nowych przepisów dotyczących otwartej bankowości. Debiut rynkowy w ostatnim kwartale tego roku.

Ten wyjątkowy bank cyfrowy będzie dostępny dla wszystkich obywateli UE. W pierwszej kolejności ma być rozwijany na rynku niemieckim. Od strony technologicznej projekt realizowany jest przez Efigence – wieloletniego partnera technologicznego Alior Banku.

REKLAMA

Otwarta bankowość, czyli szeroki wachlarz benefitów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA