REKLAMA

4 miliony użytkowników miesięcznie na Spider's Web!

Kompletnie się tego nie spodziewaliśmy! Zaledwie 4 miesiące po tym, jak osiągnęliśmy pułap 3 mln unikalnych użytkowników w skali miesiąca wg Google Analytics, świętujemy kolejny rekord! W styczniu odwiedziło nas bowiem 4 mln użytkowników!

02.02.2018 11.02
4 miliony użytkowników miesięcznie na Spider's Web!
REKLAMA
REKLAMA

14 września 2017 r. przekroczyliśmy barierę 3 mln uu. 2 mln osiągnęliśmy nieco ponad rok wcześniej, bo 18 czerwca 2016 r. Z kolei pierwszy milion uu przekroczyliśmy 6 listopada 2014 r.

Nie powiem - bardzo nam się ta tendencja przyrostu zasięgu podoba. Wcale bym się nie obraził, gdybyśmy kolejny milion zrobili jeszcze w tym roku. Nasze marzenia coraz szybciej stają się bowiem rzeczywistością.

Niesamowite rzeczy działy się w ostatnich 4 miesiącach. Złamaliśmy naszą 'odwieczną' tendencję spadku ruchu na koniec roku i w styczniu (wiecie, święta, ferie, itd.). Każdy kolejny miesiąc, poza leciutkim spadkiem w październiku, kończyliśmy z kolejnym rekordem ruchu, bijąc 4 mln unikalnych użytkowników na koniec stycznia 2018 r.

Skąd te wzrosty?

Mocno urósł nam ruch z mediów społecznościowych, głównie oczywiście z Facebooka. Zmieniliśmy nieco sposób promowania naszych tekstów w serwisie Zuckerberga i mimo ostatnich zmian zapowiadających ograniczenie zasięgu fanpejdżom, nam udało się zanotować naprawdę miłe wzrosty.

Na niesamowitej fali wznoszącej znajduje się także nasz serwis Spider's Web Rozrywka, który oczywiście uwzględniany jest w wynikach SW. Miło mi poinformować, że SW Rozrywka w styczniu odwiedziło prawie 750 tys. unikalnych użytkowników! Dodajmy do tego niedawny sukces innego naszego serwisu Bezprawnik.pl, który przekroczył w ostatnich dniach 1 mln unikalnych użytkowników w miesiącu (nie wliczamy do wyników Spider's Web, bo to zupełnie oddzielna domena) i mamy obraz naprawdę prężnej grupy serwisów!

4 miliony to naprawdę dużo!

Pozwólcie, że sparafrazuję samego siebie z tekstu ogłaszającego przekroczenie bariery 3 mln użytkowników:

Jesteśmy już wśród największych publicystycznych serwisów w Polsce, niezależnie od tematyki. Nie należymy przy tym do żadnej dużej grupy medialnej, nie mamy ruchu ze strony głównej horyzontalnego portalu, który przekierowałby nam miliony użytkowników. Nie mamy też ruchu na tabelkach sprzętowych i innych stron technicznych – nasz ruch w 100 proc. generowany jest na publicystyce.

Wszystko co osiągnęliśmy, osiągnęliśmy sami – bez inwestora, bez wielkich pieniędzy na rozruch, totalnie od zera. Zrobiliśmy to konsekwencją w działaniu, codzienną bardzo ciężką pracą, nierzadko bezinteresownym zaangażowaniem grupy fantastycznych osób, z którymi mam wielką przyjemność na co dzień pracować.

I choć dzisiaj napawa mnie duma z nas wszystkich tworzących Spider’s Web, to doskonale wiem, że nie możemy się zatrzymać.

Idziemy po kolejny, piąty milion.

PS. Informacja dla naszych szanownych konkurentów - nie, nie było w styczniu żadnego meczu, ani żadnej gali KSW.

Oto lista styczniowych tekstów z największym zasięgiem

Spider's Web Rozrywka

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA