REKLAMA

Google rozbił bank. Jeszcze nigdy nie dokonano aż tylu pobrań aplikacji

Apple chwalił się świetnym wynikiem App Store'a, ale pod koniec minionego roku to Google rozbił bank. 

27.01.2018 17.15
Google rozbił bank. Jeszcze nigdy nie dokonano aż tylu pobrań aplikacji
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnim kwartale 2017 r. użytkownicy Google Play dokonali ponad 19 mld pobrań aplikacji mobilnych. To pozwoliło gigantowi powiększyć przewagę nad sklepem Apple'a. To już o 145 proc. pobrań więcej.

Hindusi pobierają więcej niż Amerykanie.

Pod koniec 2017 r. wszyscy posiadacze smartfonów rzucili się do ściągania aplikacji. Z raportu App Annie wynika, że ostatni kwartał roku był pod tym względem rekordowy. Na całym świecie dokonano 27 mld pobrań z Google Play i App Store, czyli o 7 proc więcej niż w 2016 r.

Największy wzrost zanotowano na rynkach rozwijających się. Głównie w Indiach, Indonezji i Brazylii. W sumie Hindusi ściągnęli z Google Play więcej niż wszyscy mieszkańcy Stanów Zjednoczonych razem wzięci — ci korzystający z iOS oraz ci, którzy wolą Androida. To przede wszystkim dzięki klientom z tych krajów ilość pobranych aplikacji z Google Play rośnie o 10 proc. z roku na rok.

Kto najwięcej wydaje na aplikacje.

Coraz częściej użytkownicy smartfonów sięgają po płatne produkty. Konsumenci wydali na aplikacje w ostatnim kwartale o 20 proc więcej niż rok temu. Jak zwykle chętniej do portfela sięgali klienci App Store'a. Zapłacili oni 11,5 mld dol., czyli niemal dwa razy więcej niż korzystający z Google Play.

Palma pierwszeństwa w kategorii wzrost z roku na rok ilości pieniędzy wydanych na aplikację, wciąż należy do Amerykanów. Na drugim miejscu wśród użytkowników iOS-a plasują się mieszkańcy Tajwanu, a Androida - Korei Południowej. Na trzecim wszędzie są Niemcy.

REKLAMA

Jakie kategorie cieszyły się największą popularnością.

Najczęściej ściągane w Google Play były aplikacje z kategorii: gry, finansowe i personalizacja. Znaczący wzrost popularności aplikacji finansowych łączy się ze wzrostem zainteresowania bankowością mobilną wśród klientów instytucji finansowych. Nie przeszkodził też z pewnością prawdziwy boom na kryptowaluty. Tematem zainteresowali się nawet ci, którzy do tej pory nie bardzo orientowali się, o co z coinami chodzi. Autorzy raportu z App Annie przekonują, że ta tendencja powinna się utrzymać także na początku tego roku w związku z nadchodzącym sezonem rozliczeniowym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA