REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Stało się - Aston Martin wyprodukuje swój pierwszy elektryczny samochód

Ci wszyscy, których znudziły już V8-ki i V12-ki montowane w samochodach marki Aston Martin, mogą w końcu odetchnąć. Brytyjska firma oficjalnie potwierdziła produkcję swojego pierwszego elektryka. Ale trzeba się będzie pospieszyć.

27.06.2017
14:32
rapide
REKLAMA
REKLAMA

Po pierwsze, trzeba się pospieszyć z odkładaniem gotówki na zakup. Zgodnie z ogłoszeniem producenta, samochód trafi do produkcji już w 2019, czyli za około dwa lata. Mniej więcej dwa lata mijają dziś też od prezentacji pierwszego koncepcyjnego auta Astona z takim napędem.

Po drugie, nawet jak na Astona Martina, będzie to produkcja raczej małoseryjna. Z fabryk na drogi zjedzie bowiem zaledwie 155 egzemplarzy zasilanych silnikami elektrycznymi.

Jaki samochód elektryczny stworzy Aston Martin?

 class="wp-image-574290"

W tej kwestii komunikat Astona jest dość oszczędny - pomijając trzy szkice nowego modelu. Znamy głównie nazwę, pod jaką trafi do sprzedaży - RapidE (identyczna z projektem koncepcyjnym). Wiemy też, że będzie zbudowany na bazie modelu Rapide AMR, zaprezentowanego na początku tego roku i również mającego pojawić się na rynku w bardzo ograniczonej liczbie - zaledwie 210 sztuk.

RapidE ma przy tym oferować podobną dynamikę do modelu Rapide S - z 6-litrowym silnikiem V12, wspólna będzie też... liczba drzwi.

REKLAMA
 class="wp-image-574291"

Fani benzynowych silników w Astonach mogą jednak spać spokojnie. Według deklaracji firmy, były one sercem jej istnienia od dekad i sytuacja ta nie zmieni się przez kolejne lata. RapidE ma jednak pokazać "wizję, chęć i możliwości" wprowadzenia w przyszłości tak poważnej zmiany.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA