Media  / Artykuł

Internet wypowiedział wojnę youtube'owej patologii. Popularny youtuber pod ostrzałem

294 interakcji
dołącz do dyskusji

Społeczność skupiona wokół streamera DanielMagical wzięła sobie za cel zniszczenie youtuberów taplających się w patologicznym, pełnym wyzwisk i chamstwa bagnie.

Po Medusie, który stracił partnerstwo sieci, przyszła kolej na Rafonixa.

Kim jest Rafonix?

Jego prawdziwe imię i nazwisko to Marcin Krasucki. To youtuber, który zajmuje się przede wszystkim graniem w gry. Jego kanał subskrybuje 277 tys. osób, ale o prawdziwej sile świadczy jego facebookowa grupa, która ma 79 tys. członków.

Rafonix robi także streamy na żywo, w których popisuje się swoją nienaganną polszczyzną, tolerancją w stosunku do osób innych wyznań i niepełnosprawnych, a także zdrowymi relacjami rodzinnymi. Kiedy jakiś widz ma problem, może się zgłosić do Rafonixa z prośbą o radę, a ten na pewno nie zostawi go w potrzebie. Z takiego obywatela jest również dumne miasto Białystok, rozsławione na całą Polskę glorią Rafonixa.

Nie wierzycie? Zobaczcie sami jego filmy:

Wydaje się jednak, że decydujący wpływ na wydarzenia ostatnich dni miał poniższy film, w którym Rafonix groził nowemu idolowi Wykopu – DanielowiMagical, o którym pisałem przed tygodniem:

Dopiero wtedy za Rafonixa wzięła się społeczność Wykopu, gdzie opublikowano petycję do sieci partnerskiej Epic Masters, z którą związany jest Rafonix. Na jej reakcję nie trzeba było długo czekać.

Sieć Epic Makers wypowiada umowę Rafonixowi.

Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy zostali urażeni jego nagraniami i sposobem zachowania. Nie chcemy propagować agresji i przemocy w internecie i jest nam bardzo przykro, że pan Marcin pomimo naszych próśb nie poprawił swojego zachowania - napisała sieć.

Choć Epic Masters zarzeka się, że z rozwiązaniem umowy nie miała związku akcja na Wykopie, to trudno w to uwierzyć, bo oba wydarzenia zgrały się idealnie w czasie.

Zastanawia mnie jednak to, jak taki ktoś jak Rafonix pozyskał partnerstwo sieci Agory? Przecież wystarczy zobaczyć choć jedno jego wideo, aby - jak to się mówi - "dostać raka". Być może standardy pozyskiwania współpracowników powinny być znane, bo w tej chwili wygląda to tak, jakby liczyły się jedynie słupki oglądalności.

Wykop: to jeszcze nie koniec.

Użytkownicy Wykopu zapowiadają, że to jeszcze nie koniec i będą dalej walczyli z bagnem polskiego YouTube'a, co szczerze pochwalam. Następny na celowniku: Isamu.

Choć popieram akcję Wykopu, to muszę również zauważyć, że ten sam portal również bardzo często promuje patologiczne zachowania, m.in. w osobie DanielaMagicala. Nierzadko Mikroblog wypełnia hejt, stalking czy rasizm, a poziom humoru niewiele odbiega od rynsztokowego.

Ta akcja pokazuje, że nie ma zjawisk jednoznacznie czarnych albo białych.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst