REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

HP Elite x3, czyli telefon, który bardzo chce być komputerem – pierwsze wrażenia Spider’s Web

Dziś na moim biurku pojawiły się dwa gigantyczne pudła. W środku znajdował się najnowszy przenośny komputer firmy HP. Dla niepoznaki, zamknięty w obudowie telefonu. To HP Elite X3.

30.11.2016
19:17
HP Elite X3 - bardzo chcę go mieć.
REKLAMA
REKLAMA

HP Elite x3 to w tej chwili ponoć najlepszy i najwspanialszy telefon z Windows 10, choć jego producent woli go klasyfikować jako przenośny komputer. Urządzenie to jest przeznaczone przede wszystkim dla firm, a HP z początku chciało go oferować wyłącznie w modelu sprzedaży B2B. Firma doszła jednak do wniosku, że choć grupa entuzjastów mobilnego Windows 10 jest bardzo nieliczna, to i tak warto im to urządzenie zaproponować.

Po długich staraniach w końcu udało mi się ten telefon wypożyczyć. Niestety, tylko na tydzień, więc będzie to trudna recenzja. Muszę jednak przyznać, że jestem pełen dobrego nastawienia. Nie tylko z uwagi na to, że lubię Windows 10. Elite x3 to piękny, wspaniale skonstruowany telefon. I choć zapewne ma jakieś wady, liczne lub nieliczne, tak pierwsze wrażenie robi fenomenalne.

Bardzo wysokiej jakości materiały wykończeniowe, przepiękny wyświetlacz, bardzo dobre wyważenie, a to wszystko przy bardzo dobrej specyfikacji i, niestety, też absurdalnie wysokiej cenie, która będzie nie do strawienia dla większości z nas. Zwłaszcza że płacimy za oprogramowanie i usługi, z których jako użytkownik indywidualny nie będziemy korzystać, jak choćby wirtualizowane w serwerowni aplikacje Win32 dostępne w HP Workspace.

A to oznacza, że Elite x3, z uwagi na swoją totalną egzotyczność i bardzo wysoką cenę, pozostanie ciekawostką. Choć muszę przyznać, że już teraz zaczyna mi się podobać, choć… w zasadzie, to go jeszcze nie używałem.

Recenzja, jak już wspomniałem, mniej więcej za tydzień. A co będziemy recenzować?

Telefonem zarządza system Windows 10 i procesor ARM. To oznacza, że natywnie uruchomimy na nim tylko aplikacje ze Sklepu Windows. Te z innych źródeł możemy uruchomić tylko poprzez (płatne) strumieniowanie ich z usługi HP

hp-elite-x3-10 class="wp-image-531553"

Ostatnia szansa by zobaczyć domyślny, firmowy rozkład kafelków, zanim zacznę w nim grzebać

HP Elite x3 class="wp-image-531542"

Telefon jest bardzo elegancki, dobrze zrobiony, dobrze leży w dłoni

hp-elite-x3-6 class="wp-image-531549"

Choć to biznesowy telefon, to producent nie zapomniał o głośnikach renomowanej marki Bang&Olufsen

hp-elite-x3-3 class="wp-image-531546"

Jak na nowoczesny telefon przystało, HP Elite x3 używa złącza USB-C
hp-elite-x3-4

Ciekaw jestem jak wypadnie aparat w porównaniu do Lumii 950. Czytnik linii papilarnych to jednak w świecie mobilnego Windowsa nowość. Uzupełnia on czytnik tęczówki oka.

hp-elite-x3-5 class="wp-image-531548"

Zabrakło typowego dla telefonów z Windows sprzętowego przycisku migawki aparatu. Szkoda.

hp-elite-x3-2 class="wp-image-531545"

Do telefonu możemy sobie dokupić stację dokującą LapDock, zapewniającą wygodę pracy znaną z komputerów PC

hp-elite-x3-9 class="wp-image-531552"

Nie zabrakło w niej użytecznych portów, w tym wyjścia obrazu czy do peryferiów USB-C

hp-elite-x3-8 class="wp-image-531551"

Stacja dokująca LapDock działa jak pełnoprawny komputer, choć relatywnie, jak na PC, mało wydajny procesor są pewne ograniczenia. Telefon i stacja dokująca połączone są bezprzewodowo, można z nich niezależnie korzystać.

hp-elite-x3-1 class="wp-image-531544"

Dostępna jest też biurkowa stacja dokująca Desk Dock hp-elite-x3-12Jej funkcjonalność ogranicza się do bycia replikatorem portów, pod które możemy podłączyć monitor czy inne akcesoria

hp-elite-x3-11 class="wp-image-531554"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA