Gry  / News

Uważaj, co dzisiaj wpisujesz w Google. Przy tych hasłach możesz stracić sporo czasu

Google od zawsze wiedział, że marzysz o graniu w kółko i krzyżyk w wyszukiwarce internetowej. A, no i w Pasjansa. Choć tego na razie nie zdołałem uruchomić. Nie mam pojęcia co prawda czemu chciałbym grać w szkolną grę zeszytową w wyszukiwarce, no ale w końcu mogę! I ty też.

Ale żarty i sarkazm na bok, bo przecież chodzi tu głównie o zabawę programistów i mrugnięcie okiem w stronę użytkownika. A to Google’owi, jak zawsze w przypadku „gadżetów” jego sztandarowej usługi jaką jest wyszukiwarka internetowa, wyszło całkiem z polotem. Jak się bowiem okazuje, wyszukiwarka obsługuje nowy rodzaj zapytań.

Jak twierdzi Google, za każdym razem, gdy wpiszemy „Pasjans” czy „Kółko i krzyżyk” w formularz wyszukiwarki, to oprócz zwrócenia oczywistej oczywistości, a więc witryn internetowych powiązanych z którymś z tych zapytań, wyświetli się aplikacja webowa z którąś ze wspomnianych gier.

Działa to zarówno na desktopowych, jak i mobilnych przeglądarkach internetowych. Pasjansa, niestety, nie zdołałem wywołać, wpisując zarówno „Pasjans”, jak i „Solitaire”. Według Google’a wygląda on o tak:

gry w Wyszukiwarce Google

Kółko i krzyżyk pojawiło mi się za to bez problemu:

gry w Wyszukiwarce Google

Po co nam to? Nie jestem pewien. Ale na pewno nikomu przeszkadzać też nie powinno.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst