REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Uważaj, co dzisiaj wpisujesz w Google. Przy tych hasłach możesz stracić sporo czasu

Google od zawsze wiedział, że marzysz o graniu w kółko i krzyżyk w wyszukiwarce internetowej. A, no i w Pasjansa. Choć tego na razie nie zdołałem uruchomić. Nie mam pojęcia co prawda czemu chciałbym grać w szkolną grę zeszytową w wyszukiwarce, no ale w końcu mogę! I ty też.

25.08.2016
18:21
Porównywarki cen gry w Wyszukiwarce Google
REKLAMA
REKLAMA

Ale żarty i sarkazm na bok, bo przecież chodzi tu głównie o zabawę programistów i mrugnięcie okiem w stronę użytkownika. A to Google’owi, jak zawsze w przypadku „gadżetów” jego sztandarowej usługi jaką jest wyszukiwarka internetowa, wyszło całkiem z polotem. Jak się bowiem okazuje, wyszukiwarka obsługuje nowy rodzaj zapytań.

Jak twierdzi Google, za każdym razem, gdy wpiszemy „Pasjans” czy „Kółko i krzyżyk” w formularz wyszukiwarki, to oprócz zwrócenia oczywistej oczywistości, a więc witryn internetowych powiązanych z którymś z tych zapytań, wyświetli się aplikacja webowa z którąś ze wspomnianych gier.

Działa to zarówno na desktopowych, jak i mobilnych przeglądarkach internetowych. Pasjansa, niestety, nie zdołałem wywołać, wpisując zarówno „Pasjans”, jak i „Solitaire”. Według Google’a wygląda on o tak:

gry w Wyszukiwarce Google class="wp-image-512744"

Kółko i krzyżyk pojawiło mi się za to bez problemu:

REKLAMA
gry w Wyszukiwarce Google class="wp-image-512746"

Po co nam to? Nie jestem pewien. Ale na pewno nikomu przeszkadzać też nie powinno.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA