Tech  / News

Minijack to nie jedyne, czego może zabraknąć w nowym iPhonie

Do premiery nowego iPhone’a pozostały zaledwie dwa miesiące. Do sieci trafia coraz więcej zdjęć, które prezentują wedle ich autorów prototypy kolejnego telefonu Apple’a. Wynika z nich, że port minijack to nie jedyne, czego iPhone 7 zostanie pozbawiony.

O usunięciu z iPhone’a portu minijack donosi już tyle źródeł, że wiele osób bierze to za pewnik. Najpewniej nowe telefony Apple’a, czyli iPhone 7 i iPhone 7 Plus, trafią do sprzedaży razem ze słuchawkami Ear Pods podpinanymi do telefonu przez złącze Lightning.

Nowy iPhone może być pozbawiony jeszcze czegoś innego.

iPhone 7 najpewniej będzie przypominał na pierwszy rzut oka, ku rozczarowaniu wielu klientów, iPhone’a 6 i iPhone’a 6s. Znikną co prawda fugi na rzecz pasków przykrywających antenę na dolnej i górnej krawędzi, a aparat będzie miał dwa obiektywy, ale kształt i rozmiar obudowy będą zbliżone.

Jak zauważa serwis BGR, analiza zdjęć rzekomego iPhone’a 7 ze strony nowhereelse.fr (publikującej często potwierdzające się później przecieki) sugeruje, że nowy telefon Apple’a zostanie pozbawiony też innego elementu obecnego w poprzednich generacjach tego urządzenia.

W iPhonie może zabraknąć fizycznego przełącznika trybu milczy.

Mam ogromną nadzieję, że akurat te przypuszczenia się nie potwierdzą. Fizyczny przełącznik audio, którym można wyciszyć telefon bez odblokowywania ekranu, jest jednym z elementów konstrukcyjnych za które naprawdę polubiłem ten telefon. Używam go już intuicyjnie, a po przesiadce na telefon z Androidem lub Windows 10 nieustannie szukam podobnego elementu.

Projektanci Apple mają fioła na punkcie minimalistycznego designu, ale przełącznik głośności był w iPhonie od lat. Możliwe jednak, że do Centrum Sterowania trafi guzik software’owy realizujący tę samą funkcję, ale nie będzie on w żadnym razie tak wygodny jak dedykowany przycisk.

Liczę na to, że jeśli to faktycznie są zdjęcia prototypu iPhone’a, to brak tego przycisku wynika z testowania w nim innych rozwiązań. Biorąc jednak pod uwagę to, że ten przełącznik zniknął już z iPada, obawiam się potwierdzenia tych informacji po wrześniowej premierze.

Tak jak za portem minijack płakać nie będę, to brak tego guzika byłby ogromnym rozczarowaniem.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst