Tech  / Artykuł

Nie tylko LG ma pomysł na moduły. Poznaj NuAns Neo, czyli najdziwniejszy telefon targów MWC

Na zewnątrz skóra węża, pod obudową miejsce na kartę kredytową i banknoty, a „pod maską” Windows 10 Mobile. Tak wygląda NuAns Neo, czyli jeden z najdziwniejszych smartfonów pokazanych na targach MWC.

NuAns Neo to pierwszy smartfon japońskiej firmy, która dotychczas specjalizowała się w produkcji akcesoriów do innych telefonów. Smartfonowy debiut robi wrażenie, choć na zupełnie innej płaszczyźnie niż najgorętsze premiery targów MWC.

nuans-neo-2910

NuAns Neo wygląda bardzo stylowo i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych smartfonów. Co więcej, trudno o dwa takie same modele Neo, bowiem jednym z kluczowych wyróżników są wymienne, modułowe plecki obudowy. Są one podzielone na dwie części, a każdą z nich można wymieniać osobno.

Producent ma w ofercie dziesiątki kombinacji faktur, kolorów i materiałów wykończeniowych. Możemy wybrać obudowy z kilku rodzajów naturalnego drewna, z bardzo przyjemnych w dotyku materiałów przypominających zamsz, czy w końcu ze skóry. Dostępne jest także wykończenie z plastiku, za to w kilku różnych kolorach. Obudowy są dobrej jakości i nadają smartfonowi naprawdę ciekawego i unikatowego charakteru.

nuans-neo-2891
nuans-neo-2908
nuans-neo-2918

W rozmowie z przedstawicielką NuAns na targach MWC zrobiło się dość dziwnie, kiedy ta wyciągnęła spod lady zestaw obudów premium wykonanych z rzadkich i drogich rodzajów skór. Skóra węża, krokodyla? Nie ma problemu. Przedstawicielka NuAns zapewniała, że są to wyroby naturalne, co jest dość przerażające i nie jestem pewien, czy na pewno legalne w Europie.

Telefon z portfelem

Producent pod obudową NuAns Neo umieścił specjalną przestrzeń na karty kredytowe i banknoty. Wystarczy zdjąć dolną część obudowy, by zyskać dostęp do karty. W założeniu smartfon ma więc zastąpić portfel, a co więcej, umieszczenie w przegródce karty zbliżeniowej ma pozwolić płacić smartfonem. NuAns Neo ma jednak moduł NFC. Trochę to pokrętna logika, ale pomysłowi nie można odmówić oryginalności.

nuans-neo-2903
nuans-neo-2901

Poza obudową producent zapewnia też cały szereg innych akcesoriów, w tym stylowe powerbanki, różnego typu maty, czy przemiłe w dotyku etui Flip, które także ma przegródki na karty.

Pomysł na biznes w dużej mierze opiera się na sprzedaży akcesoriów. Standardowe plecki będą kosztować ok. 15 dol. za sztukę (drewniane i skórzane mogą dochodzić do 30 dol.), obudowy premium ok. 60 dol., a etui Flip ok. 30 dol. Z kolei sam smartfon (a raczej jego „rdzeń”) będzie sprzedawany w cenie ok. 320 dol. po doliczeniu ceny obudowy minimalna cena całości będzie oscylować w granicy 360 dol.

Jeśli chodzi o parametry smartfona, powodów do ekscytacji raczej nie ma

nuans-neo-2914
nuans-neo-2900
nuans-neo-2911

Ekran ma przekątną w rozmiarze 5 cali i rozdzielczość 1280x720 pikseli. Smartfon jest napędzany przez ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 617 wspomagany przez 2 GB pamięci operacyjnej. Pamięć na dane to 16 GB z możliwością rozszerzenia o kartę micro SD.

Aparat ma matrycę CMOS BSI o rozdzielczości 13 MP i obiektyw o świetle f/2.0. Z przodu mamy do dyspozycji 5 MP. Bateria, mimo zdejmowanych obudów, jest niewymienna i ma 3350 mAh. Ogniwo jest ładowane przez port USB-C.

Oryginalny na zewnątrz, oryginalny wewnątrz

nuans-neo-2897
nuans-neo-2896

Smartfon działa w oparciu o system Windows 10 Mobile, co jest dość sporym zaskoczeniem. System działa płynnie, ale w warunkach targów nie było możliwości sprawdzenia, czy jest wolny od wad znanych z nowych Lumii.

Wygląd i system sprawiają, że NuAns Neo może być idealnym smartfonem dla technologicznego hipstera.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst