REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowy Office jako platforma! Oto przykłady ciekawych dodatków do aplikacji biurowych

Microsoft na swojej konferencji BUILD po bardzo długiej części poświęconej chmurze Azure zaczął opowiadać o rozwoju pakietu Office. Nowości w postaci dodatków od niezależnych deweloperów przypadły mi do gustu, bo Microsoft kompleksowo podchodzi do ich wdrożenia.

29.04.2015
19:35
Nowy Office jako platforma! Oto przykłady ciekawych dodatków do aplikacji biurowych
REKLAMA
REKLAMA

Office się zmienia, a zmiana jest “fundamentalna” jeśli zacytować słowa Satyi Nadelli. Nowa wersja pakietu biurowego oparta będzie o trzy filary: użytkownika, dane oraz sprytne wykrywanie zależności i kontekstu przez algorytmy. Prezentację poprowadził Rob Lefferts a towarzyszył mu CEO firmy.

WP_20150429_09_52_55_Rich

Nowa wersja pakietu Office zostanie wyposażona w dodatki, które będą mogli napisać i udostępnić partnerzy Microsoftu. Znacznie rozbuduje to możliwości pakietu i pozwoli wykonać jeszcze więcej zadań bez opuszczania aplikacji składających się na pakiet biurowy: Worda, Excela, PowerPointa i Outlooka.

Satya Nadella nazywa rozwój Office, na który składa się wprowadzenie rozszerzeń, fundamentalną zmianą. Od tej pory będzie można chociażby zintegrować arkusz kalkulacyjny z rozwiązaniami typu SAP lub wgrać do prezentacji w PowerPoincie zdjęcia bezpośrednio z dysków sieciowych. Na slajdzie widać było chociażby Flickra, Facebooka i PicHit.me.

WP_20150429_09_55_13_Rich

W Outlooku pojawią się rozszerzenia, które pozwolą podejrzeć dane z np. LinkedIn i SalesForce bezpośrednio w oknie programu pocztowego. Najciekawiej prezentuje się partnerstwo z Uberem. Po dodaniu w kalendarzu Outlook wydarzenia można odblokować smartfona, który zamówi kurs Uberem i sam wybierze odpowiednią godzinę, by użytkownik dojechał na czas na podstawie danych z kalendarza.

REKLAMA

Co istotne, rozwiązanie w postaci dodatków do Office’a będzie multiplatformowe. Nie tylko wersje do Windows doczekają się wsparcia, ale te same dodatki będą uruchomiane w aplikacjach Office do iPada. Nie zabraknie też wsparcia Office Online. To świetna wiadomość, że to nie będzie staged rollout, a rozwiązanie od razu gotowe do pracy niezależnie od wykorzystywanego urządzenia.

Czekamy jeszcze na szczegóły dotyczące dodatków do Office’a i “Office’a jako platformy”. Na BUILD 2015 przez najbliższe dni w najróżniejszych warsztatach będzie uczestniczył Maciek Gajewski, który pojawił się tam z ramienia Spider’s Web.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA