REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sportowy ekosystem Microsoftu właśnie stał się jeszcze lepszym miejscem

Do premiery Apple Watcha zostały już niewiele czasu a twórcy urządzeń z kategorii technologii ubieralnej spieszą się z aktualizacjami. Po zapowiedzi aktualizacji Android Wear od Google przyszła kolej na zmiany w oprogramowaniu opaski mierzącej aktywność o nazwie Band od Microsoftu.

23.04.2015
14:15
Sportowy ekosystem Microsoftu właśnie stał się jeszcze lepszym miejscem
REKLAMA
REKLAMA

Zegarki i opaski elektroniczne dla sportowców to nie nowość, ale dopiero po premierze pierwszych Samsungów Gear z systemem Tizen rynek technologii ubieralnej wystrzelił. Do wyścigu dołączyło Google z platformą Android Wear, a za kilkadziesiąt godzin Apple Watch trafi do pierwszych klientów.

Swoje trzy grosze do kategorii wearables dołożyła firma z Redmond.

band microsoft

Firma odpowiedzialna za najpopularniejszy desktopowy system operacyjny na świecie zaprezentowała jakiś czas temu swoją własną opaskę mierzącą aktywność fizyczną. Teraz, tuż przed premierą Apple Watcha, jak donosi pcworld.com, oprogramowanie tego urządzenia doczekało się aktualizacji.

Zmian doczekała się też aplikacja Microsoft Health do której eksportuje dane Microsoft Band. Od teraz posiadacze opaski będą mogli porównać swoje wyniki z anonimową grupą innych użytkowników, których producent zaklasyfikuje jako podobnych pod względem budowy ciała, a konkretnie wzrostu i wagi.

Opaska pozwoli ocenić stan zdrowia i zaproponuje kroki, jakie należy podjąć w celu jego poprawy.

Microsoft Band 5

Microsoft Band ma teraz jeszcze lepiej monitorować sen, a firma opracowała algorytmy pozwalające na badanie (czy raczej szacowanie) VO2 max, co ma pomóc w jeszcze dokładniejszych pomiarach.

Wprowadzone zmiany są odpowiedzią na życzenia klientów. Firma Satyi Nadelli prezentując opaskę zapowiedziała, że to produkt, który będzie stale rozwijany przy udziale użytkowników. Społeczność życzyła sobie szerszej analizy zbieranych danych.

Microsoft stawia też na integrację z innymi systemami.

microsoft-band_cross-platform

Microsoft wprowadza integrację z usługami takimi jak MapMyRide i Strava do rejestrowania treningów rowerowych, a użytkownicy Microsoft Band można udostępniać dane tym aplikacjom.

REKLAMA

Z aplikacji zbierającej dane zdrowotne można korzystać na urządzeniach z systemami operacyjnymi Android i iOS, a nie tylko Windows Phone. Od teraz nie trzeba będzie z nią łączyć nawet opaski Microsoft Band.

Aplikacja Microsoft Health może teraz pobierać dane o wykonanych krokach i spalonych kaloriach ze smartfonów z Androidem 4.4 lub nowszym oraz z iPhone’ów 5s lub nowszych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA