Technologie  / Relacja

Acerowi udało się połączyć Androida z Windowsem tak, że aż chce się z tego korzystać

Na stoisku Acera jak co roku była masa smartfonów i laptopów, ale nie znalazłem wśród nich żadnego wyróżniającego się modelu. Znalazłem za to bardzo ciekawe rozwiązanie software’owe łamiące międzysystemowe bariery między Androidem i Windowsem o nazwie Acer Extend.

Acer Extend to nie jest nowe rozwiązanie, ale tak się złożyło że dopiero w tym roku mogłem się przyjrzeć mu osobiście. Koncept bardzo przypadł mi do gustu, a jego najnowsza wersja działa na tyle sprawnie, że jestem w stanie wyobrazić sobie korzystanie z tego w praktyce.

acer-extend-4

Zwykle projekty łączące Androida z Windowsem pozwalające korzystać na klasycznym laptopie z aplikacji napisanych pierwotnie na system mobilny od Google świetnie wyglądają na papierze, ale gorzej sprawdzają się w praktyce.

W przypadku Acer Extend może być inaczej. Producent chwali się aplikacją, która pozwala bezprzewodowo przenieść w czasie rzeczywistym obraz ze smartfona marki Acer na komputer z systemem Windows - co istotne, od dowolnego producenta.

acer-extend-1

Obraz z telefonu wyświetlany jest w osobnym oknie. Jest on w pełni interaktywny, więc klikając myszą można wywołać akcję na urządzeniu mobilnym - otworzyć aplikację, wybrać dowolną funkcję, przejść do menu. Interfejs jest bardzo responsywny.

Podczas połączenia przez Acer Extend można też łatwo przenosić dane między urządzeniami. W aplikacji do przeglądania zdjęć na smartfonie można wybrać menu udostępniania, a po tapnięciu w odpowiednią opcję można bardzo prosto przesłać fotografię na komputer.

acer-extend-2

Na uwagę zasługuje też obsługa ekranu dotykowego w laptopie. Pozwala to w pełni kontrolować telefon z poziomu Windowsa za pomocą dotykowych komend, a nie tylko myszy. Zamiast emulować osobnego Androida w Windowsie można “uruchomić” aplikacje prosto z telefonu bez konieczności ponownego logowania się itp.

Acer Extend z chęcią przetestuję na spokojnie już w domu, bo zapowiada się na bardzo dobry dodatek.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst